EHF kup: Vojvodina ubedljiva protv Lovćena, Borac nemoćan - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF kup: Vojvodina ubedljiva protv Lovćena, Borac nemoćan

EHF kup: Vojvodina ubedljiva protv Lovćena, Borac nemoćan

Uroš Samardžić

U subotu su odigrani novi, negde prvi, negde uzvratni dueli prve runde EHF kupa za sezonu 2019/20. Region je imao svoje predstavnike, a derbi susret u Novom Sadu pripao je rukometašima Vojvodine koji su bili bolji od Lovćena 38:23 (18:7). Ubedljiv trijumf izabranika Borisa Rojevića najavljen je već nakon 30 minuta, pošto su crveno-beli imali prednost od 11 golova na poluvremenu. Drugi meč ovog para na programu je u nedelju, a kada se pogleda rezultat, čini se da će on biti samo formalnost.

Ubedljiv trijumf zabeležila je i Dubrava nad maleteškom ekipom Swiqei. Nakon 60 minuta igre u Zagrebu, bilo je 45:22 (23:10). Revaš je takođe na programu u nedelju, od 19 časova. Pobedu na gostovanju upisali su rukometaši Poreča, koji su u Holandiji bili bolji od ekipe KRAS/Volendam 31:28 (17:14), te su se posle dve pobede palsirali u narednu rundu takmičenja.

Neuspeh je pretrpeo Borac, koji je ruku na srce, imao težak zadatak u vidu nadoknade minusa od devet golova iz Atine. Ekipa iz Banja Luke poraz je doživela i kao domaćin od Olimpijakosa 25.30 (12:12).