EP U19: "Orlići" razočarali na startu, Italija odnela bodove! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EP U19: „Orlići“ razočarali na startu, Italija odnela bodove!

EP U19: „Orlići“ razočarali na startu, Italija odnela bodove!

2 komentari

Kadetska reprezentacija Srbije, momci rođeni 2002. godine i mlađi, poraženi su u uvodnom meču Evropskom prvenstva u Varaždinu od selekcije Italije 26:28 (13:13). Izabranici trenera Đorđa Teodorovića nisu pronašli adekvatan odgovor za timsku igru Italijana koje predvodi Hrvat Boris Popović.

Poveli su „Azuri“ 8:2 na otvaranju meča, da bi „Orlići“ vođeni levim bekom Nikolom Zečevićem i raspucanim Matejom Dodićem na desnom krilu, do poluvremena uhvatili priključak u potpunosti.

Dobro su mladi Srbi otvorili drugo poluvreme, poveli 18:15 u 38. minutu u trenucima kada je Luka Krivokapić imao dobru rolu između stativa, ali nisu uspeli da nastave u tom ritmu. Loša odbrana i soliranje u napadu, omogućili su Italijanima da dođu do 20:20, a u završnici i osvoje bodove.

U prvom meču grupe Slovenija je pobedila Island 26:22 (14:8).