EURO 2020: "Orlovima" samo bod na startu kvalifikacija - Belgijanci iznenadili - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EURO 2020: „Orlovima“ samo bod na startu kvalifikacija – Belgijanci iznenadili

EURO 2020: „Orlovima“ samo bod na startu kvalifikacija – Belgijanci iznenadili

Stefan Branežac

Muška seniorska reprezentacija Srbije osvojila je bod na startu kvalifikacija za EURO 2020, koji će se po prvi put odigrati u tri zemlje, Austriji, Švedskoj i Norveškoj. Duel u Zrenjaninu između „Orlova“ i selekcije Belgije završen je nerešenim rezultatom, 27:27 (15:14).

SRBIJA – BELGIJA 27:27 (15:14)

Hala: „Kristalna dvorana“, Zrenjanin

Gledalaca: 3500

Sudije: Jesper Kirkholm Madsen – Henrik Mortensen (Danska)

SRBIJA: Pušica, Marjanović, Popović, Orbović, Đukić, Pešić 1, Radivojević 2, Đorđić 3, Ilić N. 5, Mošić 5, Ilić V. 1, Nikolić 2, Kukić 6, Sretenović 2, Cupara 11 odbrana, Milosavljev 3 odbrane

BELGIJA: Letens 9 odbrana, Oms 1, Sporen 2, Mulders 3, Deviš, Robins 6, Plezers, Marčal, Dans 3, Nevil, Kedžiora 7, Vankosen, Bolears 2, Kerimi 2, Kolman, De Bol 1

Semafor: 2:2 (5.) 4:2 (8.) 4:4 (12.) 11:8 (22.) 13:11 (25.) 15:14 (30.) 16:17 (32.) 18:17 (33.) 20:18 (37.) 22:19 (40.) 23:22 (46.) 24:24 (50.) 24:26 (54.) 26:26 (58.) 27:27 (60.)

Na debiju novog selektora, Nenada Peruničića, Srbija je bolje od rivala otvorila meč i na krilima raspoloženog Lazara Kukića prvi put u osmom minutu došla do dva gola prednosti, 4:2. Odgovorili su Belgijanci preko Kedžiore i Robinsa, pa je nakon 12. minuta igre na semaforu bio rezultatski egal, 4:4.

Igralo se gol za gol, sve do 20. minuta, kada Stevan Sretenović Srbiji donosi ponovo dva gola prednosti, a nedugo zatim, Petar Đorđić pogađa za najvećih +3, 11:8. Nisu se predavali izabranici selektora Arnoda Kalbrija, sa dva pogotka krilnog igrača Kedžiore smanjili su prednost rivala na gol zaostatka, a konačan rezultat prvog poluvremena, 15:14, postavio je Mulders na isteku 30. minuta igre.

Početak drugog dela igre doneo je i prvo vođstvo Belgijanaca, kapiten gostiju Kerimi pogodio je u 32. minutu za 16:17. Sa dva brza gola, Zoran Nikolić i Vanja Ilić vratili su prednost „Orlovima“, a već viđenih +3, na kontu izabranika selektora Nenada Peruničića, bilo je u 40. minutu nakon uspešne realizacije Lazara Kukića, 22:19.

Nastavak susreta doneo je probleme za Srbiju u fazi napada, pa Belgijanci serijom 4:0, na šest minuta pre kraja utakmice prvi put dolaze do vođstva od dva gola razlike, 24:26. Izjednačenje „Orlovima“ doneo je kružni napadač Živan Pešić, svojim prvim pogotkom, 90 sekundi pre kraja meča. Ušlo se u neizvesnu završnicu, De Bol je doveo Belgiju u vođstvo, odgovorio je na drugoj stranu Lazar Kukić, a bod Srbiji doneo je Dejan Milosavljev, nakon što je zaustavio udarac Kerimija u poslednjim trenucima susreta.

Najefikasniji u taboru Srbije bio je Lazar Kukić sa šest pogodaka, gol manje postigli su Ivan Mošić i Nemanja Ilić. Na drugoj strani, Kedžiora se sedam puta upisao u listu strelaca, a pratio ga je Robins sa šest pogodaka.

Sledeći susret u okviru druge kvalifikacione grupe, izabranici selektora Nenada Peruničića odigraće u nedelju sa početkom od 13:15č, kada će u Cugu gostovati selekciji Švajcarske.