Eurofarm Pelister 2 deklasirao desetkovani Metalurg - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Eurofarm Pelister 2 deklasirao desetkovani Metalurg

Eurofarm Pelister 2 deklasirao desetkovani Metalurg

Nakon tri meča bez pobede, Eurofarm Pelister 2 upisao je lak i ubedljiv trijumf nad Metalurgom 39:23 (16:10). Valja istaći da su gosti u Bitolj stigla sa svega 10 igrača, bez Ozutrka i Ribeira.

I u takvom sastavu, ekipa Ivana Markovskog parirala je domaćinu u prvih 15 minuta, ponajviše zahvaljujući golmanu Dupjačanecu. Drugi tim Eurofarm Pelistera počeo je da stvara prednost od 13. minuta, kažnjavajući brojne greške protivnika.

Od 5:5, za samo par minuta domaćin je stigao na 11:6. Nije pomogao ni tajm-aut Markovskog, pa se na odmor otišlo sa 16:10.

Konačno razrešenje desilo se već početkom  nastavka, kada su domaći bekovi pogađali u seriji za plus 10. Do kraja, prednost je nastavila da raste, pa je tim Aleksandra Jovića drugi put ove sezone pobedio Metalurg, ovoga puta mnogo lakše.

Eurofarm Pelister 2 je sada na četvrtom mestu sa 26 poena, dok je Metalurg osmi sa 18.

U subotu se još sastaju Vardar-Ohrid i Prilep-Tinex Prolet.

Eurofarm Pelister 2 – Metalurg 39-23 (16-10)

Eurofarm Pelister 2: Trajkoski 1, Ristevski, Kuzmanoski 7, Butorac 2, Pav. Atanasijević, V. Dimitrovski 2, Petrović 2, Andonov, I. Dimitrovski 4, Dimitrioski 4, Talevski 1, Pet. Atanasijević 8, Đorgovski 3, Đukić 1, Blaževski 3, Arsenovski 1