FAVORITI OSTALI SAMO NA PAPIRU: Podravka i Lajpcig u Ligi šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan FAVORITI OSTALI SAMO NA PAPIRU: Podravka i Lajpcig u Ligi šampiona!

FAVORITI OSTALI SAMO NA PAPIRU: Podravka i Lajpcig u Ligi šampiona!

Zorica Radojkovic

Uoči kvalifikacionih turnira u Srbiji i Nemačkoj, već vidjeni učesnici Lige šampiona bili su danski Mitjiland i madjarski Ferencvaroš. Ali stvarnost je drugačija i u eliti će posle pobeda u finalnim mečevima zaigrati Podravka i Lajpcig. Tako će u grupi A pored Krima, Dinama i Hipa, igrati Lajpcig dok se Podravka priključila grupi B gde je čekaju Budućnost,Vardar i Turinger.

„KOKICE“ PRIPITOMILE „TIGRICE“

Podravka je ispunila svoj prvi cilj u sezoni i nastaviće kontinuitet nastupa u Ligi šampiona posle pobede nad Radničkim 28-24. Očekivao se sigurno jači otpor Kragujevčanki posle jučerašnjeg izdanja u meču sa danskim vicešampionkama, ali su Tatari i drugarice pametnom igrom držale sve pod kontrolom od početka do kraja. Bilo je evidentno da „kokice“ imaju više snage i kvaliteta, mada se „tigrice“ nijednog trenutka nisu predavale. Do prvog značajnog vodjstva Podravka je stigla pred kraj prvog dela igre kada je Trifunović sa tri vezana gola povukla za +2 na poluvremenu, 14-12.

Tamo gde su stale, gošće su nastavile i posle pauze, tako da je već u 37 minutu Radnički imao minus od pet golova, a deset minuta kasnije posle petog gola Tatari i minus sedam. Iako su Janjušević i Danilović golovima držale priključak, minus se slabo topio. Do kraja je spao na -4 što je označilo veliko i zasluženo slavlje gošći iz Koprivnice.

Radnički takodje nastavlja svoj evropski put nastupom u Kupu pobednika kupova gde ga u mečevima trećeg kola polovinom novembra čeka rumunski Kluž.

DRAMA U LAJPCIGU ILI ŠTA SE DESI ZA DVE SEKUNDE

Dva minuta pred kraj finala kvalifikacionog turnira u Lajpcigu izmedju domaćina i Ferencvaroša nisu naslućivala dramu koja je usledila. Madjarice su imale stalno vodjstvo, Nemice su stizale i u poslednji minut se ušlo sa 28-28. Tomašević je odbranila poslednji šut domaćina, a Sučanski se u narednom napadu spetljala u poslednjih par sekundi regularnog dela i ušlo se u produžetke. Posle pet minuta izgledalo je da Ferencvaroš ima rešen meč sa 33-30. Samo je izgledalo tako pošto su Kudlač i Viser povukle za seriju 3-1  i novu neizvesnost, 34-33. Promašaj Tomori na desetak sekundi pre isteka 70-tog minuta doneo je novi napad domaćinu koji je zaustavljen faulom za devet metara, vreme nije odmah zaustavljeno i isteklo je. Trebao je da se izvede poslednji šut sa deveterca, ali su usledili burni protesti domaćina da se semafor vrati za dve sekunde. Posle dugog ubedjivanja sudijskog para Mašić-Marić i zapisničkog stola, semafor je vraćen. Brzim dodavanjem omogućena je bolja pozicija za skok šut Kudlač koja je pogodila posle zvuka sirene za 34-34!

Usledili su protesi Ferencvaroša, ali se brzo prešlo na penale. Izvodjači su bili precizni do četvrte serije kada je šut Sarke odbranila Šulke. Miler je pogodila mrežu Tomašević, Sučanski golom trenutno produžila nadu, ali je Viser svojim desetim golom okončala dramu (39-38) i poslala Ferencvaroš na megdan Jagodini u trećem kolu Kupa pobednika kupova.