Flensburg prejak za Partizan - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Flensburg prejak za Partizan

Flensburg prejak za Partizan

Rukometaši Partizana, pružili su dobar otpor nemačkom Flensburgu 31:37 (15:17) u drugom kolu EHF Lige šampiona pred 3000 navijača u „Čairu“ i prema očekivanjima, ostali bez bodova. Nemački vicešampion je bez većih problema došao do bodova, iako su crno-beli u par navrata zapretili i pokazali da im je mesto u evropskoj eliti. Srpski šampion je najbliži bio početkom drugog poluvremena, kada je zaostajao samo gol za timom Ljube Vranješa, u kome su maestralne partije pružili Anders Egert (13 golova) i Matijas Anderson (18 odbrana). Kod Partizana, odličan je bio mladi Bogdan Radivojević sa osam golova.

PARTIZAN – FLENSBURG 31:37  (15:17)
HALA „ČAIR“
GLEDALACA – 3000
PARTIZAN: Radovanović sedam odbrana i sedmerac, Vasič bez odbrane, Žujović 2/5, Maksić 4/10, Marsenić 3/4, Kostadinović 0/3, Ilić 4/6, Ivošević 2/6, Radivojević 8(3)/10, Mešter 1/3, Pavlović 3/4, Kajganić 1/2
FLENSBURG: Anderson 17 odbrana i sedmerac, Egert, 13(6), Glandorf, 3/6, Kaufman 3/5, Mogesen 5/6, Svan Hansen 4/5, Knudsen 5/6, Hajnl 3/3, Atlason 1/2, Vajnhold 0/1

Incidentna atmosfera na startu meča, kada su pojedinci koji se nazivaju navijačima Partizana naneli štetu klubu ubacujući papirne rolne u teren, dovela je do toga da je meč kasnio desetak minuta. No, to nije sprečilo izabranike Saleta Brkovića da povedu 3:2 u peto minutu. Kakva je „laka konjica“ u stvari tim sa nemačko-danske granice, videlo se odmah u nastavku, kada Nemci postižu pet golova za četiri minuta i odlaze na 3:7 (9.).

TAJM-AUT USPEŠAN

Minut odmora koji je zatražila klupa Partizana, bio je produktivan, što se videlo sa tri vezana gola Maksića, Iliča i večeras, odlično Bogdana Radivojevića, koji je jedini rešetao Andersona (6:7, 13.). Sve bi bilo bolje po crno-bele, da na levom krilu Nemaca nije stajao sjajni Danac, Anders Egert koji je za deset minuta postigao šest uzastopnih golova za svoj tim, došavši do cifre 9 na poluvremenu.

Nije se dao Partizan. Solo prodori Uroša Mitrovića, pa raspucani Ivošević, uz pomenutog Radivojevića, držali su crno-bele u igri. Odvojio se Flensburg na 16:12 u 25. minutu, ali je Partizan na poluvreme otišao sa -2 – 15:17.

ODBRANE GOLMANA (PAR – FLE 7:18)
RADIVOJEVIĆ 8/10 – EGERT 13/15

NADA U PREOKRET DO 36. MINUTA

Ušao je dobro Partizan u nastavak golom Nemanje Ilića, a u dva navrata propustio šansu da dođe do nerešenog rezultata (Pavlović i Maksić). U 35. minutu pri rezultatu 18:19 za goste, Egert i Svan Hansen varaju mladog Radovanovića, Flensburg odlazi na 21:18, što će se ispostaviti kao i poslednja šansa da se dođe do vođstva.

Imao je Flensburg 26:20 u 40. minutu, , preko Pavlovića i Žujovića, Partizan je došao na 26:23, ali onda je usledilo nepotrebno udaranje bez lopte u odbrani Petra Žujovića, koje je sankcionisano isključenjem, pa je i taj zalet srpskog šampiona prekinut. Poslednji put na -3, crno-beli su bili u 48. minutu, kada se osetilo da snage za nešto više nema…

Do kraja meča, Flensburg je rutinski odradio posao. Razigrali su se Mogesen i Knudsen, sa druge strane je Marsenić upisao dva vezana gola za konačnih – 31:37.

U drugom meču grupe A, Ademar Leon je slavio na gostovanju nekompletnom i posrnulom Monpeljeu.

MONPELJE – ADEMAR LEON 27:29