Francuska na pragu četvrtfinala, Nemačka pod imperativom srušila Argentinu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Francuska na pragu četvrtfinala, Nemačka pod imperativom srušila Argentinu

Francuska na pragu četvrtfinala, Nemačka pod imperativom srušila Argentinu

Favoriti su opravdali uloge favorita u prve dve utakmice noćašnjeg programa po srednjeevropskom vremenu na muškom olimpijskom turniru u Tokiju. Francuska je ispunila minimum koji se od nje očekivao, pošto je, nakon Argentine savladala i Brazil 34:29 (16:13).

Pobedivši obe južnoameričke selekcije, „Trikolori“su praktično već sada na pragu četvrtfinala. Preostaju im utakmice sa, na papiru težim rivalima – Nemačkom, Španijom pa Norveškom.

Izabranici Gijoma Žila su i u ovom meču pokazali stabilnost i čvrstinu. Pre svega zahvaljujući dobroj odbrani, kontrolisali su igru i rezultat od samog početka, tačnije od prvog opipljivijeg vođstva, koje je glasilo 9:6. Pitanje pobednika se zapravo nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje, uprkos maestralnoj partiji inspirisanog srednjeg beka Brazila Leonarda Dutre.

Važna vest za Francuze je i povratak na teren kapitena Mišela Gigua, koji se oporavio od povrede koja ga je odvojila od igre u prvom kolu.

BRAZIL-FRANCUSKA 29:34 (13:16)

BRAZIL: Terkariol 4 odbrane, Da Rosa 5 odbrana – Rodriges 5, Langaro 3, Ponsiano 1, Dutra 10 (3), Tešeira 2, Čiufa 5, Borges, Petrus, Toledo, Moraeš 2, Silva 1, Toriani

FRANCUSKA: Žerar 6 odbrana, Ženti 7 odbrana – Port 3, Deska 3 (1), Fabregas 3, L. Karabatić 2, Gigu 4 (2), Abalo , Engesan 1, Mae 2, N. Karabatić 4 (1), Turna 4, Mem 3, Remili 3

Startni poraz od Španije, bolniji u toliko što je pretpljen usled dve velike greške u poslednja dva minuta, navukao je Nemcima pred meč drugog kola sa Argentinom značaj „biti ili ne biti“, ali su izabranici Alfreda Gislasona pokazali snagu i kvalitet, naročito u drugom poluvremenu – 33:25 (14:13).

Izabranici Manola Kadenasa držalli su se u životu do sredine drugog poluvremena, ali je Nemačka, predvođena raspoloženim krilima Šilerom i Kasteningom (zajedno 13 golova iz igre) definitivno slomila protivnički otpor na ulasku u poslednjih 10 minuta, kada je povela sa 25:19.

Nemačkoj preostaju utakmice sa Francuskom, Norveškom i Brazilom, tim redosledom.

ARGENTINA-NEMAČKA 25:33 (13:14)

ARGENITNA: Masiel 8 odbrana, Bar 2 odbrane – Bonano, Murinjo 2, Martinez Ramiro 5, Moskarielo 4, Martinez Kami 2, Pablo Simonet 2, Ignjasio Pizaro 2, Diego Simonet 5, Sebastian Simonet 2, Vajnštajn, Federiko Pizaro 1, Fernandez

NEMAČKA: Volf 12 odbrana, Biter – Druks 2, Kastening 7, Kun 2, Šiler 7 (1), Hefner 2, Veber 4, Vajnhold 5, Knor, Pekeler, Lemke, Gola 4, Genshajmer