Furija na severnom moru: Flensburg - Siudad Real 26:34 (14:13) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Furija na severnom moru: Flensburg – Siudad Real 26:34 (14:13)

Furija na severnom moru: Flensburg – Siudad Real 26:34 (14:13)

Ko je gledao prvih petnaest minuta drugog poluvremena derbija prvog kola Lige šampiona između Flensburga i Siudad Reala, dobro će razumeti naslov. Prvo poluvreme ujednačeno(14:13), nagoveštavalo je utakmicu koja će se prelomiti u poslednjim minutima. Ali, kada su Višekruna i Stanojević označili početak drugog poluvremena, na terenu je postojao samo jedan tim. Kombinovana 3:2:1 i 5:1 odbrana, sa Davisom kao prednjim i Dinarom kao centarhalfom, totalno je razbila svaku ideju u napadu Nemaca. Za desetak minuta, razlika je otišla na +8 u korist Španaca. Siudad gotovo da nije igrao pozicioni napad. Mrežu iz kontri i polukontri su rešetali svi. U prilog tome ide činjenica da je čak osam rukometaša španske ekipe postiglo po tri i više golova. O kakvom se timu radi, govori i činjenica da je jedan Sergej Rutenka ceo meč odigrao na poziciji pivotmena i meč završio sa osmehom na licu.

Bez Lackovića, očigledno je da Flensburg nije spreman na velika dela. Iako je to pobeda protiv Kila u Bundesligi najavila. Što se tiče Španaca, ovakva igra nagoveštava bogatu sezonu.