FURIOZAN FINIŠ: Voša pobedila Meškov! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan FURIOZAN FINIŠ: Voša pobedila Meškov!

FURIOZAN FINIŠ: Voša pobedila Meškov!

Posle osam neuspešnih pokušaja u regionalnom takmičenju, rukometaši novosadske Vojvodine savladali su beloruski Meškov Brest 29:23 (12:14) u meču šestog kola pred svojim navijačima u hali „Slana Bara“. Iako samo tri dana posle napornog vikenda u Holandiji, gde su izborili plasman u treće kolo EHF Kupa, Novosađani su uspeli da se energetski u potpunosti spreme za meč (bez povređenih Ovčine i Čelice), o čemu svedoči i nivo igre u drugom poluvremenu, kada su slomili otpor beloruskog sastava, koji je nastavio nepopularnu praksu da na mečeve SEHA Gazprom lige dolazi bez prvog trenera Manola Kadenasa i praktično cele prve ekipe fokusirane na EHF Ligu šampiona.

Posle minusa na poluvremenu, poslednjih 20 minuta, tim Borisa Rojevića odigrao je furiozno. Od 16:18 (41.), serija dobrih odbrana i lakih golova, dovela je Novosađane na 21:18. Briljirao je gotovo nepogrešivi Miloš Grozdanić koji je punio mrežu iskusnog Čarapenke sve do broja 11 (11/13) postigavši sedam golova sa linije sedam metara. Uspeli su Belorusi da se približe na 23:21 u 51. minutu, ali je odbrana opet odradila svoje, a raspoložene junoše Jovica Nikolić (6) i Branko Tomić (4) uspeli su da dotuku rivala do 28:21.  Na kraju, ubedljiva pobeda srpskih šampiona, druga u SEHA, posle startne pobede u Nišu i četiri vezana poraza.