EHF kup: Gorenje prejako za Metaloplastiku, kao i Benfika za Dubravu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF kup: Gorenje prejako za Metaloplastiku, kao i Benfika za Dubravu

EHF kup: Gorenje prejako za Metaloplastiku, kao i Benfika za Dubravu

Uroš Samardžić

Šapčani nisu uspeli da u prvoj utakmici dvomeča sa slovenačkim Gorenjem dođu do pobede, i prednosti. Utakmica u hali „Zorka“ protekla je u dominaciji gostiju iz Slovenije, koji revanš čekaju uz osam golova prednosti – 32:24 (16:11).

Gosti su u nekoliko serija u prvom poluvremenu uspeli da dođu do „+5“ nakon 30 minuta igre. Drugi deo su odradili baš kaliko im je i trebalo, pobeda niti u jednom momentu nije bila upitna, a predvodnik ekipe bio je Verdinek, koji je postigao 10 golova. Sa druge strane, raspoloženi su bili Milić i Matičić koji su po sedam puta bili precizni.

Od ostalih rezultata nedeljnog programa EHF kupa, treba izdvojiti poraz Pelistera na gostovanju Pfadi Vinterturu 39:16 (22:5). Befika je i u revanš utakmici stigla do trijumfa protiv Dubrave 34:16 (20:8). Ruku na srce, ovoga puta je portugalski tim posao odradio rutinski, te uz ukupnih „+19“ obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja.