Gorenje preslabo za Metalurg - Stanić briljirao - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Gorenje preslabo za Metalurg – Stanić briljirao

Gorenje preslabo za Metalurg – Stanić briljirao

U balkanskom derbiju u okviru drugog kola EHF Lige šampiona nije bilo neizvesnosti. Metalurg je pred 5000 svojih navijača lako izašao na kraj sa Gorenjem 30:23 (13:6). Več u prvom poluvremenu, bilo je jasno da slovenački šampion nema šta da traži u „Borisu Trajkovskom“, a rezultat 10:3 u 23. minutu, najbolje odslikava nemoć slovenačkih rukometaša pred odbranom tima Line Červara i sjajnim Darkom Stanićem, koji je meč završio sa 16 odbrana. Najefikasniji su bili Georgievski i Manaskov sa po sedam pogodaka, a Naumče Mojsovski, dodao je pet za veliki trijumf i utaban put ka TOP 16 fazi.

Metalurg: Stanić, Angelov, Rakčević 3, Dimovski, Vugrinec 2, Georgievski 7, Kozlina, Manaskov 7, Mirkulovski 2, Markoski 1, Mojsoski 2, Doder 1, Mojsovski 5 (1), Batinović, Jonovski, Alušovski.

Gorenje: Gajić, Taletović, Melić 3 (1), Medved, Bezjak 8, Pucelj, Dolenec 7 (7), Cehte 2, Miklavčič 3, Gaber, Golčar, Dobelšek, Gams, Bajram, Nosan, Dujmović.