Hrvatska nastavila bronzani niz! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatska nastavila bronzani niz!

Hrvatska nastavila bronzani niz!

Reprezentacija Hrvatske, osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Španiji, pobedivši tako treći put zaredom u „malom finalu“ posle Beograda i Londona. „Kauboji“ su meč sa Slovenijom 31:26 (14:13) rešili već početkom drugog poluvremena serijom 7:0 (21:14), posle koje je pobednik već bio poznat. Deset minuta bez gola, koštalo je tim Borisa Denića medalje, a paradoksalno, sličan pad u istom vremenskom intervalu desio se i dan ranije protiv Španije. Hrvatska se odlepila kada je na terenu imala igrača manje, a par loših dodavanja Kavtičnika i drugova prema crti, koštalo ih je par golova u mreži. Nije bilo raspoloženog igrača u slovenačkom timu osim Primoža Prošta na golu, a hrvatska odbrana, imala je leka za sve mlake pokušaje slovenačkih bekova. Najbolji egzekutor u takvoj postavci stvari, što iz kontre, što sa linije sedam metara, bio je Ivan Čupić (8), koji je uz Mirka Alilovića i Domagoja Duvnjaka (8) bio najbolji akter meča.

U poslednjim trenucima meča, viđeno je i par grubih prekršaja, koškanje između dve klupe, sve ono što ne priliči utakmici ovakvog ranga, u kojoj je Hrvatska bila bolja bez ikakve dileme…