Hrvatska pet od pet: U osmini finala na Mađarsku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatska pet od pet: U osmini finala na Mađarsku

Hrvatska pet od pet: U osmini finala na Mađarsku

Stefan Branežac

Pet od pet, učinak je selekcije Hrvatske nakon grupne faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u Makedoniji. Hrvati su zabeležili pobedu nad Španijom rezultatom 26:22 (13:11), kao prvoplasirani idu u osminu finala gde ih u sredu očekuje duel sa reprezentacijom Mađarske.

Trebalo je Hrvatskoj osam minuta da pobegne rivalu na dva gola razlike (3:1), prvi put izabranici Siniše Markote došli su do +3 nakon pogotka Ivana Rukavina (7:4), polovinom prvog dela igre. Igralo se gol za gol sve do odlaska na odmor, na koji su mladi „kauboji“ poneli dva gola viška u odnosu na Španiju, 13:11.

Pogodak Frana Milete u nastavku susreta sa sedam metara, za najveću prednost Hrvatske do tada, nagovestio je kakav bi epilog meča mogao da se očekuje. Upravo to se i dogodilo, balkanska selekcija odbila je sve napade Španije i sigurno privela utakmicu kraju za petu pobedu, vrednu prvog mesta na kraju grupne faze takmičenja.

Hrvatsku je do pobede predvodio Ivan Rukavina sa pet golova, po četiri su dodali Fran Mileta i Veron Načinović.