Hrvatska unakazila "Eksperte" i poslala ih kući! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatska unakazila „Eksperte“ i poslala ih kući!

Hrvatska unakazila „Eksperte“ i poslala ih kući!

6 komentari

Maestralnom igrom, reprezentacija Hrvatske poslala je olimpijskog i do malopre, svetskog šampiona, Francusku 30:23 (13:12) kući i zakazala polufinale sa Danskom u petak. Bez Lackovića, Štrleka i Vukovića, „Kauboji“ su uspeli da zadrže najviši mogući nivo igre, a odlična odbrana, te raspucani Duvnjak (10) i Bičanić (4), ostavili su „Eksperte“ u čudu. Nervozni Karabatić, Narsis, Abalo, nisu bili ni bleda senka svog renomea, a jedina kakva-takva pretnja bio je Sorando na „crti“.

Poveli su Francuzi sa 2:0, što se ispostavilo i kao njihovo najviše vođstvo. Odlično je Hrvatsku predvodio Domagoj Duvnjak. Probijao je francusku odbranu, postizao golove, pravio šanse saigračima. Mirko Alilović je zatvorio Abaloa, golovi su stigli i od Vorija,  Hrvatska je u 20. minutu imala 10:6. Uspeli su Francuzi do poluvremena da se vrate u egali (13:12), ali to je kratko trajalo.

Hrvatska odbrana je neutralisala igru bekova tima Kloda Oneste. O tome govore po jedan postignuti gol Karabatića i Narsisa, dok je jedino Fernandez došao do cifre četiri. Tako hendikepirani, „Eksperti“ nisu mogli da priđu golu dobrog Alilovića. Prednost „Kauboja“ se uvećavala, a šlaf na torti, bili su sedmerci Zlatka Horvata, koji je par puta „namagarčio“ Omejera pre poslednjeg sudijskog zvižduka…