ThSV Ajzenah suočava se sa prvim ozbiljnim kadrovskim udarcem pre početka nove sezone – talentovani bek Aleksandar Čaprić će zbog teške povrede odsustvovati mesecima.
Čaprić je zadobio povredu prednjih ukrštenih ligamenata kolena tokom Svetskog prvenstva za igrače do 21 godine koje je održano u Poljskoj. Dvadesetjednogodišnji reprezentativac Hrvatske uspešno je operisan i naredni period provešće na rehabilitaciji. Iz nemačkog kluba poručuju da je njegov povratak na teren neizvestan i da trenutno nema tačne prognoze o dužini oporavka.
Na prvenstvu je nastupio u grupnoj fazi i postigao ukupno 12 golova u mečevima protiv Kanade, Alžira i Portugala. Povredu kolena doživeo je tokom zagrevanja za prvu utakmicu glavne faze protiv Švedske, nakon čega više nije ulazio u igru.
Čaprić je stigao u Ajzenah u leto 2024 iz Sesveta, a u prvoj sezoni nije imao puno prilika da pokaže svoj potencijal.