Drama u poslednjem kolu hrvatskog prvenstva: Spačva preokretom do Lige za prvaka! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Drama u poslednjem kolu hrvatskog prvenstva: Spačva preokretom do Lige za prvaka!

Ognjen Borjanović

Kakva drama u poslednjem kolu hrvatskog prvenstva. Čak četiri ekipe borile su se za mesto koje vodi u Ligu za prvaka. Male šanse su davane Spačvi iz Vinkovaca, ali su se kockice poklopile i tim Josipa Mečića je četvrtu godinu zaredom izborio plasman u doigravanje. U goste Spačvi stigao je Bjelovar, samo dva boda više imali su domaćini pred ovaj susret i veliki rezultatski pritisak na sovjim leđima, jer je samo pobeda značila prolaz dalje. Na kraju Vinkovčani imaju zbog čega da slave pošto je posle velikog preokreta upisana pobeda vredna prolaska dalje – 26:25(9:11).

Videlo se od samog starta na licima ekipa koliko bitna može da bude ova utakmica, osetilo se to na igri obeju ekipa, ali malo rasterećeniji je bio Bjelovar. Poslednjih pet minuta apsolutno su pripali gostima koji su posle serije 3:0 na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Imperativ pobede i loše izdanje u prvih pola časa igre nabijale su još veći pritisak igračima Spačve koji su padali sve više i više, da bi na deset minuta do kraja meča bili u deficitu od pet golova. Ipak, nije se predavao domaćin, slomio je otpor Bjelovara u poslednjih dva minua susreta kada je potpuno preokrenuo tok utakmice. Prvo su poravnali rezultat, da bi Marin Marić postigao gol vredan prolaska dalje, za slavlje 500 gledalaca u hali sportova.

Trener domaće ekipe, Josip Mečić nije krio sreću zbog ogromnog uspeha:

• Mislim da je najveći problem bila težina utakmice. Znali smo da nas samo pobeda vodi u Ligu za prvaka. Isto tako smo znali da smo bolji, ali da to moramo da pokažemo na terenu. Bili smo u grčku tokom cele utakmice, u prvom poluvremenu smo stali na samo devet golova, jer je realizacija bila loša. Kasnije je pritisak rastao sve više, osatlo je 30 minuta do kraja. Ipak, mislim da je pobedu na kraju odnelo srce, želja i hrabrost mojih igrača i ja im na tome čestitm – rekao je Mečić.