Hrvatska: Sesvete bolje od Poreča, velika gužva na vrhu tabele - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Hrvatska: Sesvete bolje od Poreča, velika gužva na vrhu tabele

Hrvatska: Sesvete bolje od Poreča, velika gužva na vrhu tabele

U derbi susretu 16. kola Paket24 Premijer lige, Sesvete je na svom terenu bilo bolje od Poreča  27:21 (11:11), i dodatno doprinelo već velikoj neizvesnosti na vrhu tabele. Varaždin je nakon ove runde ostao vodeći sa bodom više od Sesvetea i Poreča, i tri više od Dubrave i Gorice.

Poreč je bolje počeo, vodio 8:5, kada je usledila serija domaćina 4:0 kojom je preokrenuo rezultat. Igralo se u egalu sve do 40-og minuta kada se razbranio Filip Perić, dodatno razigrao Karpo Sirotić, pa je ekipa Silvija Ivandilje dominirala u poslednjoj četvrtini utakmice.

Završilo se sa plus šest, što je i više nego dovoljno da na kraju u slučaju istog broja bodova, Sesvete bude ispred Poreča, jer su prvi susret ove sezone izgubili dva razlike.

Karpo Sirotić je sa šest pogodaka bio najbolji u domaćim redovima, jednim više od Mislava Šukera, doj je kod gostiju dominirao Luka Moslavac sa osam golova.

U subotnjim mečevima Dubrava je odnela bodove Zametu i tako praktično izbacila momke iz Rijeke iz trke za četiri mesta koja će doigravati za titulu sa Zagrebom i Nexe-om.