I DALJE JAKI ZA NEXE: PPD Zagreb protutnjao Našicama! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska I DALJE JAKI ZA NEXE: PPD Zagreb protutnjao Našicama!

I DALJE JAKI ZA NEXE: PPD Zagreb protutnjao Našicama!

U derbiju petog kola doigravanja i čitave Lige za prvaka, PPD Zagreb napravio je ogroman korak ka odbrani šampionske titule savladavši Nexe u Našicama 23:33 (13:17). „Plinari“ su tako sačuvali maksimalan učinak, naneli prvi poraz najvećem rivalu, i stekli ogromnu zalihu pred uzvratnu utakmicu 16. juna, u kojoj će im, uz preduslov da opravdaju ulogu favorita u sva četiri meča do tada, za novi naslov biti dovoljan i poraz od devet razlike.

Rezultatska neizvesnost, uz neznatnu prednost gostiju, trajala je do finiša prvog poluvremena. U poslednja dva minuta tog perioda, ekipa iz prestonice se odvojila na plus četiri, a od samog početka drugog poluvremena nastavila je da zida prednost koja je ubrzo postala nedostižna.

Nexe – PPD Zagreb 23:33 (13:17)

NEXE: Car (9), Radovanović (2+1); Mileta 2, Mrđenović, Barišić Jaman, Jelinić 1, Vida, Blažević, Severac, Pešić 1, Kević 6 (1), Rodin 6, Tomić, Jaganjac 6, Markušić, Pribetić 1.

PPD ZAGREB: Ašanin, Ristanović (5); Vistorop, Mrakovčić 2, Mandić 4, Klarica 2, Burić, Srna 1, Obradović 4, Stojnić, Perić, Matanović 2, Ravnić 4 (4), Leimeter 3, Grahovac 6, Vlah 6

SEDMERCI: Nexe 1 (1), PPD Zagreb 5 (4)

ISKLJUČENJA: Nexe 12 minuta (Kević 4, Jaganjac 19, 24, Mrđenović 25, Markušić 21, 53), PPD Zagreb 10 minuta (Grahovac 11, Vlah 24, Srna 28, Mandić 48, Matanović 56)

Ozbiljna nevolja za Nexe počela je u 24. minutu, kada je drugo isključenje pokazano Halilu Jaganjcu. I do tada je tim Ivicee Obrvana izgledao bolje na terenu, ali je početkom nastavka otišao na plus sedam, i do kraja nije dao nikakvu šansu „Gromovima“.