Nastavili i Hrvati: Nexe sigurno u Dubrovniku, dobra priprema za gostovanje Vardaru - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Nastavili i Hrvati: Nexe sigurno u Dubrovniku, dobra priprema za gostovanje Vardaru

Nakon 40-ak dana predaha zbog Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj,  nastavljena je sezona Paket24 Premijer lige. U prvom meču 14. kola, Nexe je u sredu rutinski slavilo na gostovanju Dubrovniku, 21:31 (12:14).

Na debiju novog trenera, Renata Čovića, Dubrovnik je dobro parirao favoriziranom Nexeu u prvom poluvremenu. Premda su gosti stalno vodili, ta prednost nikada nije bila veća od dva pogotka. Tako je poluvreme završeno rezultatom 12:14.

U nastavku je ravnopravno bilo još desetak minuta, onda su rukometaši iz Našica pojačali ritam i počeli stvarati ozbiljniju zalihu. Sa dve serije od 3:0 i jednom 4:0 u roku od desetak minuta, Gromovi su rešili pitanje pobednika i slavili dvocifrenom razlikom, zadržavši tako maksimalan učinak u grupi B.

Branila titule, PPD Zagreb, u petak od 18.00 dočekuje Dubravu,

Našičani već u petak gostuju Vardaru u meču prvog kola SEHA Gazprom lige.

RKHM Dubrovnik – RK NEXE 21:31 (12:14)

RK NEXE:  Kuzmanović (7 odbrana), Bakić 5 , Barišić Jaman 1,  Vejin, Radovanović (4 odbrane), Greganić 1, Vida 2, Blažević, Velkavrh 3, Severec 5, Tomić 2, Kavčič, Melić 9, Jaganjac 1, Markušić 1, Pribetić 1

RKHM Dubrovnik: Raguž (6 odbrana), Tomić, Purin, Jurković 2, Pedić 4, Krešić 3, Bevanda, Jakić 4, Bukva 3,  Jurić 1, Vranjković (1 odbrana), Raos 4, Kordić

Sedmerci: RKHM Dubrovnik 2/2 ; RK NEXE: 2/2

Isključenja: RKHM Dubrovnik: 4 min (Jakić 2′, Jurić 2′);  RK NEXE:  8 min(Kavčič 2′, Severec 2′,2′, Bakić 2′)