Nexe i PPD Zagreb sigurni na startu plej-ofa, Pribanić zablistao u Varaždinu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Nexe i PPD Zagreb sigurni na startu plej-ofa, Pribanić zablistao u Varaždinu

Nexe i PPD Zagreb sigurni na startu plej-ofa, Pribanić zablistao u Varaždinu

Glavni kandidati za osvajanje titule šampiona Hrvatske, PPD Zagreb i Nexe, uspešno su startovali u plej-ofu. Branilac titule je, uprkos neizvesnosti u prvom poluvremenu, ubedljivo slavio kod kuće protiv Dubrave 38:27 (15:15), dok su Našičani rutinski slavili na gostovanju Sesveteu, 23:32 (15:19).

U poslednjem meču prvog kola, Poreč je slavio na gostovanju Varaždinu 25:30 (10:15), najpre zahvaljujući maestralnoj partiji Antonija Pribanića, koji je šutirao 10/10. Luka Moslavac je dodao pet golova, a Glavaš, Ljubić i Mataija po četiri. Kod Varaždinaca, Tači, Vidaček, Šestak i Trojko pogađali su po četiri puta.

„Plinari“ su se, bez naročitog golmanskog učinka, mučili u prvom poluvremenu sa odlučnom Dubravom, ali su u nastavku dodali gas i postavili stvari na svoje mesto. Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Luka Lovre Klarica sa osam golova, po šest su dali Mandić i Hrstić, a Benjamin Burić pet. Na drugoj strani, Ante Babić je šutirao 6/6, dok je gol manje dao njegov imenjak Ivanković.

Nexe je pokazao snagu na gostovanju ekipi Silvija Ivandilje, koja je prvi put u istoriji zaigrala u doigravanju za prvaka. Međutim, protivnik je bio prejak za Sesvete. Učesnik osmine finala EHF Lige Evrope je na samom početku napravio ozbiljniju razliku i suvereno je čuvao do samog kraja, uvećavši je maksimalnih plus devet u završnici.

Briljirao je reprezentativni bekovski tandem Janko Kević-Halil Jaganjac sa po osam golova, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Eugen Josip Žaja sa šest pogodaka.