Nexe nadigralo PPD Zagreb u derbiju Hrvatske! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Nexe nadigralo PPD Zagreb u derbiju Hrvatske!

Nexe nadigralo PPD Zagreb u derbiju Hrvatske!

U prvom velikom derbiju hrvatskog plej-ofa, Nexe je, u fantastičnoj atmosferi koju su stvorili navijači u Našicama, savladalo najvećeg rivala PPD Zagreb 30:29 (16:14), i to prvi put kada su prvenstveni mečevi u pitanju.

Ne računajući uvodne minute, „Gromovi“ su sve vreme bili u prednosti, koja je postala opipljiva sredinom drugog poluvremena. U poslednjih 10 minuta, momci Branka Tamšea su igrom gol za gol održali bezbedno rastojanje od +4, i upisali trijumf koji i te kako oporavlja šampionske ambicije, nakon neočekivanog poraza od Sesvetea pre dve nedelje. Zagrepčani su serijom 3:0 u samom finišu uspeli da ublaže poraz – poslednji gol na utakmici dao je Ivan Čupić iz sedmerca po isteku vremena.

Nexe je na taj način nanelo Zagrebu prvi prvenstveni poraz nakon čak 15 godina! Poslednji put je tim iz prestonice izgubio u hrvatskom prvenstvu još 2007. godine, od Osijeka.

Našičani su uspevali da pobede najljučeg protivnika u SEHA ligi i prijateljskim susretima, ali nikada u šampionatu.

Treba istaći i da su oba tima bila oslabljena u velikom derbiju. Tamše je bio lišen usluga Morena Cara, Janka Kevića, Matea Rodina, Đanfranka Pribetića, Marina Greganića, Aleksandra Bakića, Frana Milete i Karla Godeca, dok Ivica Obrvan nije mogao da računa na Jakova Gojuna, Filipa Vistoropa, Filipa Ivića, Aleksa Kavčića, Valentina Ravnića, Fabijana Grubišića, Filipa Perića i Paola Kraljevića.

NEXE-PPD ZAGREB 30:29 (16:14)

NEXE: Kuzmanović 5 odbrana, Radovanović 4 odbrane; Barišić Jaman, Vejin 2, Jelinić 4, Vida, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh 1, Severec 1, Moslavac, Tomić 4, Melić 1, Jaganjac 10, Kavčić 3, Markušić 4

PPD Zagreb: Slavić 5 odbrana, M. Mandić 2 odbrane; Šipić, Ćavar, D. Mandić 1, Faljić, Klarica 3, Srna 3, Klis 1, Musa 4, Sirotić, Matanović, Čupić 8, Obranović 2, Leimeter, Grahovac 7