Nexe posle derbija: Ugašene kamere opravdale svoju svrhu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Nexe posle derbija: Ugašene kamere opravdale svoju svrhu

Nexe posle derbija: Ugašene kamere opravdale svoju svrhu

Nakon velikog uspeha u vidu plasmana na fajnal-for Lige šampiona, Nexe je poraženo na gostovanju u derbiju Hrvatske. PPD Zagreb je slavio 25:16 (11:6) i stekao prednost domaćeg terena pred nastavak šampionske trke.

Iz našičkog kluba je posle meča stiglo saopštenje u vezi sa svim dešavanjima pre i posle utakmice, koji prenosimo u celosti:

Teme:

1. zabrana snimanja i live prijenosa
  2. suđenje sudačkog para Jurinović-Mrvica
  3. na zaštitu HRS-a odavno ne računamo, u kontaktu smo direktno s čelnim ljudima EHF-a

• Kao što su i mediji ranije upozoravali i sve ono što smo ranije slutili jučer se potvrdilo; zabrana bilo kakvog oblika prijenosa i ulaska bilo koje kamere jučer u dvoranu imala je za svrhu osigurati sudačkom paru Jurinović-Mrvica da odrade već dobro poznati modus operandi u korist RK Zagreba, a iskustva od ranije uče nas da ono što se ne vidi ne može se niti dokazati. Ne možemo govoriti o nikakvim povredama prava jer uredno su dan ranije prenošene utakmice između Trogira i Dubrave, Bjelovara i Spačve. Na isti dan uredno se prenosila utakmica Zamet – Rudar. Tako da su to gluposti. Međutim to nije sve – očekujemo da se snimka niti ne stavi naknadno, u roku 48 h, na youtube niti na kramericu (platformu koju koriste svi klubovi kod video-analize). Kaznu za to određuje HRS temeljem Stegovnog propisnika i puno je isplativije platiti kaznu nego pokazati rukometnoj javnosti ono što se jučer dešavalo.

• Sudački par Jurinović – Mrvica zadnje dvije godine sudi svaku utakmicu domaćeg prvenstva između RK Zagreba i nas – pametnom dosta. Scenarij suđenja je isti, neovisno igra li se u Zagrebu ili u Našicama. Eventualno odstupanje može biti ukoliko našem protivniku baš ne treba, a jučer im je baš, baš trebalo. Jučerašnjim porazom vrlo vjerojatno bi se nazirala povijest i Zagreb nakon 30 godina više vrlo vjerojatno ne bi bio prvak, jer bi mi osigurali prvo mjesto i 2 utakmice u Našicama od kojih bi nam trebala samo jedna pobjeda. Tijek suđenja standardan – u prvih 20 minuta napraviti što veću razliku, osigurati Zagrebu mir i u ostatku utakmice „peglati“ statistiku, jer kad kamera nema – ostaje statistika. To se desilo i jučer, suđenje faula u prvom koraku, vraćanje svakog brzog centra, umjesto crvenog kartona protivniku sude nama probijanje, protivniku dozvoljavaju kontakte, u prvih 10 minuta imamo 6 minuta isključenja, oni 3 sedmerca, naši vanjski igrači pod žestokim nasrtajima obrambenih igrača, nisu se uspijevali niti pripremiti za udarac i sve to bez ozbiljnijih sankcija. Naravno svi sad kažu nismo bili najbolji, pa ne možemo ni biti kad u prvih 20 minuta suci riješe utakmicu, kako da budeš dobar?

• Na HRS nažalost znamo da ne možemo računati, isti ljudi koji su jučer ovo režirali, donose sve odluke i u HRS-u tako da tu ne gubimo niti vrijeme niti energiju. U kontaktu smo s čelnim ljudima EHF-a, informiramo ih o svemu, ranije smo ih obavijestili i što nam se jučer pripremalo, sutra ćemo im samo proslijediti interne snimke. Oni teško mogu pomoći mimo našeg HRS-a jer takav je sustav, ali dovoljno je što znaju s čime se suočavamo i daju nam apsolutnu podršku. Nama je to dovoljno da znamo da nismo „blesavi“, a potvrdu našeg rada i rezultata ostvarujemo ionako kroz europska natjecanja. Uostalom imamo priliku ostvariti najveći klupski uspjeh u novijoj hrvatskoj povijesti, i tu je naš veliki fokus. Ovome će doći kraj, uvijek dođe, samo moramo biti strpljivi. Moramo biti pošteni i zahvaliti za jednu stvar čelnicima RK Zagreb i HRS-a jer oni su trenutno najveći generator navijača RK Nexe. Svakim njihovim postupkom mi dobivamo sve veću bazu navijača i simpatizera iz svih dijelova Hrvatske, dižu nam PR vrijednost i što je najljepše dovode sponzore. Pogledajte samo komentare na njihovim društvenim mrežama prije nego ih blokiraju – sve će vam biti jasno.