Nexe rutinski do bodova u Velikoj Gorici - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Nexe rutinski do bodova u Velikoj Gorici

Nexe rutinski do bodova u Velikoj Gorici

U zaostaloj utakmici 6. kola doigravanja za prvaka Hrvatske, ekipa Nexea sačuvala je korak sa PPD Zagrebom pobedom protiv Gorice u gostima, iako je nominalno bila domaćin – 29:21 (14:8). Već u subotu, „Gromovi“ će u Našicama dočekati Sesvete.

Iako je povela sa 3:0, Gorica sa suženom rotacijom nije uspela ozbiljnije da ugrozi favorita, kao nedavno u Slavoniji kada je bila nedaleko od senzacije. Nexe je u prvom poluvremenu stekli značajnu prednost, a kada je početkom nastavka postala dvocifrena (20:10), jasno je bilo da će konačan ishod biti očekivan.

Visoku prednost, Tamše je iskoristio da maksimalno izrotira tim, što je nije odrazilo negativno na rezultat.

RK NEXE – HRK GORICA 29:21 (14:8)
RK NEXE: Kuzmanović 1 (8 odbrana), Barišić Jaman 1, Vejin 2, Radovanović (5 odbrana), Jelinić 10, Vida, Manci Mičević 2, Blažević, Severec, Moslavac, Kević 1, Tomić 5, Melić 1, Jaganjac 4, Kavčič 1, Markušić 1. TRENER: Branko Tamše
HRK GORICA: Turčić (5 odbrana), Ceković 5, Laljek 4, Goričanec, Baković, Čakarić 3, Solariček, Jozepović , Sladoljev (9 odbrana), Bura 2, Barišić, Huremović, Svržnjak 4, Tomašić 1, Cikatić 2, Gal. TRENER: Andrija Nikolić

Sedmerci: RK Nexe: 2/4; HRK Gorica: 2/3

Isključenja: RK Nexe: 10 minuta (Kavčič 2′,2′, Blažević 2′, 2′, Tomić 2′); HRK Gorica: 6 minuta (Gal 2′,2′,2′)