Paket 24 PL: Gorica ubedljiva, Varaždin slavio u Trogiru - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Paket 24 PL: Gorica ubedljiva, Varaždin slavio u Trogiru

Paket 24 PL: Gorica ubedljiva, Varaždin slavio u Trogiru

Tri preostala susreta 8. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, odigrana su u subotu. Gorica je uvjerljivo slavila protiv Dubrave, dok su nove bodove na tablici upisali i Poreč protiv Karlovca, odnosno Spačva Vinkovci protiv Umaga.

Veliku pobjedu s rezultatom 40:27 ostvarili su rukometaši Gorice protiv Dubrave. Bila je to utakmica koja je od početka otišla u samo jednom smjeru, a Dubrava ni u jednom trenutku, pored tako raspoložene domaće ekipe, nije imala priliku za približiti se domaćinu. Čak 16 pogodaka postigao je briljantni Lucian Bura, dok je Tomislav Sladoljev na vratima Gorice upisao 12 obrana. Kod Dubrave, prvo ime Marin Lisac s pet zgoditaka.

Poreč je sa slavljem protiv Karlovca nastavio svoj pobjednički niz. Obrana Poreča izvrsno je funkcionirala na samom početku utakmice, što se ne može reći i za njihov napad što koristi Karlovac i dolazi do izjednačenja koje je vladalo sve do pred kraja prvog poluvremena na koje domaća momčad odnosi +2, 14:12. U nastavku je Poreč vodio, ali Karlovac je ozbiljno prijetio i dobro zaprijetio u 57. minuti kad je došao na -1, 25:24. Ipak, više od toga nije išlo. Kod Poreča, sedam pogodaka Tima Thossa i velikih 18 obrana čudesnog Erika Krbavčića. Dominik Smojver je pak, sa šest zgoditaka predvodio Karlovac.

Spačva Vinkovci je na svom terenu pobijedila Umag u utakmici u kojoj je prednost stalno bila na domaćoj strani. Stoga, do većih uzbuđenja ili pak, opuštanja domaćina nije došlo. Ponovno je najraspucaniji u redovima Spačve bio Marko Vignjević, ovog puta s 10 zgoditaka. U redovima Umag, također već standardno, najbolji Gabriel Buvinić s 11 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 8. KOLO
GORICA – DUBRAVA 40:27
POREČ – KARLOVAC 27:25
SPAČVA VINKOVCI – UMAG 35:33

U jedinom subotnjem susretu Paket24 Premijer lige – Lige B, onom između Trogira i Varaždina 1930, vrijednu pobjedu s minimalnom prednošću ostvarili su gostujući rukometaši.

Domaćini nisu dobro otvorili utakmicu i već u 17. minuti, Varaždin je imao +4, 6:10. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 11:15. U istoj brzini, Varaždin je otvorio i nastavak utakmice, da bi sredinom drugog dijela ipak malo posustao. Iskoristio je to domaćin i došao na -2 u 46. minuti. I tu rukometaši Trogira nisu stali.

Uslijedila je neizvjesna završnica u kojoj je padao pogodak za pogotkom. U 59. minuti, bilježimo čak i izjednačenje, 26:26. Ali, onda je u posljednjoj minuti eksplodirao mladi Fabijan Grubišić i pogodio za zasluženo slavlje Varaždina.

Toni Špika s osam pogodaka bio je prvo ime kod Trogira, dok je u redovima pobjedničke momčadi Antonio Budinski bio precizan šest puta uz odličnog na vratima Tina Hercega s 13 obrana.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 8. KOLO
TROGIR – VARAŽDIN 1930 26:27