PAKET 24 PL: Nexe i Zagreb ubedljivi, Poreču istarski derbi - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska PAKET 24 PL: Nexe i Zagreb ubedljivi, Poreču istarski derbi

PAKET 24 PL: Nexe i Zagreb ubedljivi, Poreču istarski derbi

U okviru 7. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Poreč je stigao do druge pobjede ove sezone, a Spačva Vinkovci je i nakon trećeg domaćinstva ostala bez pobjede. Rudar je zasluženo odnio bod. Gorica je bila ubedljiva protiv Karlovca, dok je PPD Zagreb lako i još ubedljivije slavio na gostovanu Dubravi.

Premda se očekivao buran i neizvjestan susret u Velom JožiPoreč se pobrinuo da od toga ne bude ništa. Domaći su naime, vrlo dobro ušli u susret. Nakon što su od pete do desete minute povezali pet pogodaka zaredom, i otišli na 6:2, s lakoćom su kontrolirali tijek događaja do kraja prvog dijela. Na poluvremenu su domaći imali 14:8. U nastavku ne samo da su čuvali tu prednost, već su je u jednom dijelu susreta i povećali. Ali s konačnih plus sedam, bit će više nego zadovoljni. Njihovi vratari konačno su imali dobru večer s 13 obrana: Erik Krbavčić 9, David Vladić 4. Najbolji strijelac bio je dojučerašnji igrač Umaga Tomislav Bošnjak sa šest pogodaka. Kod Umaga tri igrača po četiri pogotka – Tin Tomljanović, Marin Sinčić i Antonio Dizdar.

Kad na gostovanju imate vratare koji vam obrane 16 lopti, kao što su to uradili oni Rudara u Vinkovcima, bod je najmanje što ste zaslužili. Bio je to vrlo izjednačen susret. Na prste jedne ruke mogu stati ozbiljnije prednosti jedne ili druge ekipe. Uz pet izjednačenja, gosti su samo jednom, a domaćin četiri puta imao dva pogotka viška, uključujući i onu završnu prednost 13:11 u prvom poluvremenu. Slično je bilo i u drugom dijelu. Prednost je stalno bila na domaćoj strani. Ali nikada nije prelazila tri razlike. U tijesnoj i vrlo izjednačenoj završnici, Rudar je bio bolji jer je u posljednjih pet minuta napravio niz od 1:4 i na kraju donio bod. Po šest pogodaka za vinkovački sastav dali su Marko Vignjević i  Filip Mažurana. Kod gostiju osim vratara, sjajan Andrej Trčak s čak deset pogodaka.

Gorica je pobijedila Karlovac 35:24 i nastavila stopostotni učinak na svom terenu. To im je ukupno  četvrta pobjeda ove sezone, Karlovcu pak, treći poraz u posljednja četiri susreta.

Gorica se nametnula od samog početka. Za nešto više od deset minuta, već su domaći rukometaši imali velikih šest razlike (9:3). Sredinom prvog dijela gosti ipak hvataju kakav – takav priključak jer su na minus četiri (11:7). Ipak, u završnici prve dionice Gorica još jedanput pojačav ritam i na predah odnosi čak devet pogodaka prednosti (20:11).

Kad su početkom drugog dijela zabili još tri pogotka zaredom, doveli su Karlovac u situaciju da se grčevito bori, kako ne bi doživio pravu rezultatsku katastrofu. Domaćin je čuvao deset i više pogodaka razlike sve do ulaska u posljednjih 12. minuta. Karlovac je iskoristio njihovo malo opuštanje pa je u jednom trenutku bio na minus osam, što se činilo kao pristojan poraz. Ali nisu uspjeli ostati na toj razlici. Gorica je opet pronašla dodatnu snagu i inspiraciju s tri pogotka u nizu na kraju i s konačnih plus 11 završila susret (35:24). Uz Tomislava Sladoljeva koji je skupio 11 obrana, najbolji u domaćem sastavu Lucian Bura sa sedam pogodaka. Gosti su imali čak 11 igrača među strijelcima, a najizrazitiji bio je Domagoj Smojver s pet preciznih udaraca.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 7. KOLO
GORICA – KARLOVAC  35:24

DUBRAVA – PPD ZAGREB 21:39 (22.10.2021.)

SPAČVA 3

U 7. kolu Paket24 Premijer lige – lige B , ni jedan domaćin nije dopustio iznenađenje. Bodovi su tako ostali u Našicama, Moslavini, Rijeci i Sesvetama.

Nakon sjajne predstave u Francuskoj u EHF Europskoj ligi i dugačkog zamornog putovanja, Nexeu je slabašni Dubrovnik stigao kao naručen u domaćem natjecanju. Branko Tamše tako je mogao dati predah Halilu Jaganjcu, Mariju Tomiću, Morenu CaruMarinu Jeliniću. Nije stoga čudno da se Dubrovnik dobro držao u prvom dijelu. Domaćin je na predah odnio tri pogotka razlike, a to je osim u jednom slučaju (14:10), bila i najčešća razlika u prvom dijelu. Nexe nastavak otvara s četiri pogotka zaredom, i definitivno odlučuje riješiti pitanje pobjednika u ranoj fazi, ako je dvojbi uopće bilo. Dubrovnik polako posustaje. Niti jednom u nastavku gostujući sastav nije upio postići dva pogotka u nizu. A Našičani su nemilosrdni. Sredinom drugog dijela pogađaju četiri puta zaredom pa malo kasnije tri, da bi sve okrunili sa šest u završnici susreta. Stoga konačnih plus 20 uopće nije iznenađenje. Dvadeset obrana imali su Dominik Kuzmanović (12) i Mihajlo Radovanović (8). Igre željan Karlo Godec dao je čak deset pogodaka. Vrijedi zabilježiti i povratak Doriana Markušića koji je postigao tri pogotka. Kod Dubrovnika najbolji Samid Mekić sa sedam pogodaka.

Moslavina je još malo produbila krizu rezultata Varaždina 1930 koji sada ne zna za pobjedu već pet kola. Od toga je četiri puta zaredom poražen. Pedesetak minuta bio je to dosta izjednačen i ravnopravan susret. Varaždinci su vodili u završnici prvoga dijela, ali  nisu to uspjeli sačuvati do predaha na koji se otišlo s 13:13. Ključni trenuci susreta dogodili su se između 40. i 50. minute. Tada je Moslavina uspjela napraviti seriju od 8:3, i  rezultatski se odvojiti na velikih šest razlike (28:22). Pokušali su gosti krajnjim naporom to stići, ali nisu uspjeli. Domaća obrana izdržala je sve, a posebno junak nad junacima Matej Mudrinjak koji je imao nevjerojatnih 19 obrana. Po sedam pogodaka za četvrtu pobjedu Moslavine dali su Filip Vučelić i Karlo Kligl. Fabijan Grubišić bio je prvo ime gostiju sa šest pogodaka.

Mnogo neizvjesnosti bilo je u susretu Zameta i Trogira. Gosti su vodili prvih 20. minuta. Završnica prvoga dijela ipak je pripala Riječanima, koji su na poluvremenu vodili 17:15. Premda su gosti stalno držali priključak, Zamet nije ni jednog trenutka ispustio vodstvo. Konačni pad gostiju uslijedio je u posljednjih deset minuta. Naime u 50. minuti bilo je 26:25 za Zamet. U sljedećih pet minuta oni su dali četiri , a primili samo jedan pogodak , riješili pitanje pobjednika. Ostatak vremena bilo je rutinsko privođenje susreta kraju.  Antonio Tomaš bio je najefikasniji u domaćim redovima. Od sedam strijelaca  gostiju najbolji je bio Tomislav Radnić s devet pogodaka.

Sesvete su protiv Bjelovara stigle do pete pobjede i mjesta broj dva na ljestvici. Samo prva četvrtina susreta bila je ravnopravna. Tada domaćin odlazi na plus tri (8:5) i bez većih napora, ne samo da to čuva, već i povećava do kraja prvog dijela. Na poluvremenu je tako bilo 15:10. Doza neizvjesnosti u nastavku potrajala je još desetak minuta. Tada je rezultat bio 18:15. Ali, onda domaćin zabija tri pogotka zaredom, odlazi na šest razlike i završava priču. Konačnih 26:20, prava je slika odnos snaga na terenu. Ivan Dumenčić ponovno je bio najbolji u domaćim redovima sa šest pogodaka. Kod gostiju izvrstan Dubravko Grgić s 13 obrana. Od strijelaca, tek malo bolji od ostalih Vanja Šehić s četiri pogotka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 7. KOLO
NEXE – RKHM DUBROVNIK 43:23
MOSLAVINA – VARAŽDIN 1930 43:28
ZAMET – TROGIR 33:29
SESVETE – BJELOVAR 26:20