Paket 24 PL: Nexe se pomučilo za bodove protiv Gorice, trijumf u senci povrede Jaganjca - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Paket 24 PL: Nexe se pomučilo za bodove protiv Gorice, trijumf u senci povrede Jaganjca

U okviru prvog kola plej-ofa Paket 24 Premier Lige, ekipa Nexe je na svom terenu u Našicama, ali formalno kao gost, savladala neugodnu Goricu rezultatom 28:26 (15:14).

„Gromovi“ nisu imali lak zadatak, a nije bilo ni očekivano s obzirom na paklen feburarski raspored koje trpe sve ekipe atkuelne na evro sceni.

Pobede nad Eksom i Vardarom pre pet, odnosno dva dana, iscrple su izabranike Branka Tamšea, ali su oni ipak uspeli da opravdaju ulogu favorita, i ostvare šesti trijumf iz isto toliko utakmica u 2022. godini.

Formalni gosti bili su oslabljeni neigranjem Jelinića, Severeca i Tomića. U 26. minutu je zbog grubog starta isključen Predrag Vejin, a potom je Halil Jaganjac povredio zglob pri nezgodnom doskoku, i nije se vraćao na teren. O težini ovog problema još uvek nema detaljnijih informacija.

Velike probleme Nexeu pravio je Lucian Bura, strelac deset golova, ali je iskustvno i kvalitet na kraju prevagnulo.

HRK Gorica – RK NEXE  26:28 (14:15)

RK Gorica: Turčić, Ceković 2, Turkalj, Laljek 6 (3), Huremović, Baković, Šalić, Solariček, Sladoljev (7 obrana), Bura, Svržnjak 2, Novak 2, Cikatić 1, Gal 1

RK NEXE: Kuzmanović (5 obrana/1 sedmerac), Bakić 2, Barišić Jaman 1, Vejin 1, Radovanović (5 obrana), Greganić 1, Vida, Manci Mičević 1, Blažević, Velkavrh 1, Moslavac, Melić 8(4), Jaganjac 5, Kavčič 5, Markušić 3, Pribetić

Sedmerci: HRK Gorica 8/9; RK NEXE: 4/4

Isključenja: HRK Gorica: 8 minuta (Novak 2′,2′, Cikatić 2′, Gal 2′); RK NEXE: 10 minuta (Bakić 2′, Vejin 2′, Manci Mičević 2′, Kavčič 2′, Pribetić 2′)

Poreč je u drugom meču dana savladao Sesvete 24:23 (10:12). Posle prvog kola doigravanja, PPD Zagreb, Nexe i Poreč imaju po dva boda, dok su Varaždin, Gorica i Sesvete bez poena.