Paket 24 PL: PPD Zagreb rutinski sa Varaždinom na startu plej-ofa - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska Paket 24 PL: PPD Zagreb rutinski sa Varaždinom na startu plej-ofa

Paket 24 PL: PPD Zagreb rutinski sa Varaždinom na startu plej-ofa

U okviru prvog kola plej-ofa hrvatskog šampionata, PPD Zagreb je u „Kutiji šibica“ rutinski opravdao ulogu favorita protiv solidnog Varaždina, 31:22 (14:13).

Svega dva dana nakon velike pobede nad Pik Segedom u EHF Ligi šampiona, vidno umorni izabranici Ivice Obrvana „štucali“ su u prvom poluvremena, dobrim delom i zahvaljujući odličnom otporu Varaždinaca, ali su u nastavku dodali gas i bez većih poteškoća upisali prve bodove.

Na krilima golmana Tina Hercega, gosti su čak i poveli u 38. minutu (16:17). Ta opomena bila je dovoljna Zagrepčanima da se više potrude, i furiozno odigraju nastavak utakmice.

Blistali su golmani domaćeg tima – Slavić je upisao 11, a Mandić osam intervencija.

Ekipu PPD Zagreba već u sredu očekuje gostovanje Vardaru u Skoplju. Biće to meč koji bi lako mogao odlučiti o šestom mestu koje garantuje nastavak takmičenja u EHF Ligi šampiona.

PPD Zagreb: Mandić M. 8 odbrana, Slavić 11 odbrana; Šipić, Vistorop 2, Ćavar 6, Faljić, Gojun 1, Srna 3, Klis 1, Kraljević, Sirotić 1, Matanović 4, Ravnić 6, Kavčič 3, Leimeter 4, Grahovac

Varaždin 1930: Herceg 9 obrana + 1 gol, Matučec; Šagij 1, Juranić 3, Budinski 3, Marčec 3, Vugrinec 1, Grubišić 7, Vidaček, Trojko 1, Puček 2, Sklepić, Mlakar, Vincek, Tači