Igor Arsić presudio "svojima": AEK iz Atine osvajač turnira u Strugi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Igor Arsić presudio „svojima“: AEK iz Atine osvajač turnira u Strugi

Igor Arsić presudio „svojima“: AEK iz Atine osvajač turnira u Strugi

Stefan Branežac

AEK iz Atine osvajač je 47. međunarodnog turnira u Strugi. Sastav iz grčke prestonice u finalnom meču odigranom na terenu „Naumče Mojsovski“, na obali Ohridskog jezera, savladao je Eurofarm Rabotnik, posle preokreta u drugom poluvremenu, rezultatom 27:23 (13:14).

Zaostatak nakon 30 minuta igre, nije omeo grčkog vicešampiona da savlada „farmaceute“. AEK je preokrenuo rezultat u 40. minutu i došao do prednosti, 19:18. Razbranio se čuvar mreže Atinjana, nekada i ekipe iz Bitolja, Igor Arsić, pa je grčki sastav ubrzo bio na velikih +4 (22:18), što je ispostaviće se, bilo dovoljno za pobedu.

AEK je do trijumfa predvodio Domfris sa osam golova, ujedno i najefikasniji pojedinac susreta, dok su Neven Stjepanović i Elmir Gradžan po šest puta bili precizni za Eurofarm Rabotnik. Igor Arsić, junak susreta, meč je završio sa 12 odbrana.

Za najkorisnijeg igrača 47. izdanja međunarodnog turnira, proglašen je Lovro Jotić iz Eurofarm Rabotnika, priznanje za najefikasnijeg strelca otišlo je u ruke Mirka Majića, igrača skopskog Butela, dok je kao najbolji čuvar mreže, izabran Igor Arsić, član osvajača turnira, AEK-a.

BRONZA ZA ROGANOVIĆEV GUIF

Uzbudljiv meč viđen je u borbi za treće mesto na 47. turniru u  Strugi, koji je na kraju pripao švedskoj Eskilstuni Guif. Devetoplasirana ekipa u nacionalnom šampionatu u prošloj sezoni savladala je domaćina Strugu 28:26 (14:10) posle 60 minuta koji su izazvali najveću pažnju publike na „ženskoj plaži“.

Imao je tim Ilije Temelkovskog šansu da dođe do remija 20 sekundi pre kraja, ali je mladi Cvetan Kuzmanovski napravio grešku u koracima, što su gosti iskoristili da preko Vasilija Kaluđerovića završe posao.