"IKS" ZA POČETAK VOJEVANJA: Vardar bez pobede nad desetkovanim Metalurgom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „IKS“ ZA POČETAK VOJEVANJA: Vardar bez pobede nad desetkovanim Metalurgom!

„IKS“ ZA POČETAK VOJEVANJA: Vardar bez pobede nad desetkovanim Metalurgom!

Derbi prvog kola SEHA South Stream Lige 2013/2014 i čitavog šampionata, duel dve makedonske ekipe Metalurga i Vardara, završen je bez pobednika – 28:28 (14:14). Kao i svaki put u poslednjih nekoliko godina, neizvestan meč, obilovao je preokretima, pa je tako Metalurg u prvom poluvremenu imao prednost od četiri gola razlike (13:9), da bi Vardar u 55. minutu imao +3 (27:24), a na kraju došao do boda u poslednjem napadu preko najboljeg pojedinca Timura Dibirova (10), No, to nije bila jedina šansa tima Zorana Kastratovića, jer je trener tima sa „Autokomande“ Lino Červar odlučio da za ovaj meč ne skine Darka Stanića, Renata Vugrineca, Naumčeta Mojsovskog, Vanča Dimovskog i braću Markoski.

Takav „zicer“, aktuelni šampion nije uspeo da pretvori u bodove u hali „Boris Trajkovski“. Na 27:27, Nikola Mitrevski je uhvatio lob sa sedmerca Timuru Dibirovu. Sa igračem manje, Metalurg je uspeo da se izbori za sedmerac koji je realizovao Zlatko Mojsoski, da bi Dibirov postavio konačan rezultat – 28:28.

Najefikasniji u redovima Metalurga, bio je Dejan Manaskov sa sedam pogodaka.