Island se igrao sa Austrijom - Danska se osvetila Špancima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Island se igrao sa Austrijom – Danska se osvetila Špancima

Island se igrao sa Austrijom – Danska se osvetila Špancima

Drugi meč dana neodoljivo je podsećao na prvi. Ponovo smo lišeni neizvesnosti, u utakmici koja je odlučena u prvom poluvremenu. Island je silovito krenuo i pregazio Austriju u ranoj fazi meča – 33:27 (17:9). Palmarson je savršeno dirigovao napadom, ubitačnim fintama je pravio viškove za svoje saigrače ili je saam završavao akcije, dok njihovi rivali neretko nisu uspevali ni da upute udarac na gol. Austrijancima, koji sve lošije igraju kako takmičenje odmiče, nije pomoglo ni to što ih je upravo Islanđanin predvodio sa klupe. Jednostavno, utakmica je od prvog minuta utakmica je izgledala kao igra mačke i miša.

Već u 13. minutu je bilo 9:4, a u 27. čak 16:7. Na odmor se otišlo sa 17:9. Očekivano, “Ribari” su u nastavku smanjili defanzivni intezitet, ali su u napadu I dalje uživali I smireno došli do trijumfa. Kod pobednika, Sigurdson je postigao sedam, Gudmunson šest, Olafson I Gunarson po pet golova. Na drugoj strani dobri su bili Vilžinjski sa šest I Šmit sa pet.

STATISTIKA

Danska – Španija 31:28 ( 16:14)

Godinu dana su Danci čekali osvetu za debakl u finalu Mondijala, I dočekali su je. Bar deo nje. Lakše nego što rezultat govori, uspeli su da slome španski otpor, ponajviše zahvaljujući velikoj partiji Landina, koji je sa 18 uspešnih intervencija ponovio ono što je Arpad Šterbik učinio u prethodnom okršaju ovih rivala . Španija je poslednji put vodila pri rezultatu 5:4. Danci tada preuzimaju rezultatsku inicijativu I održavaju prednost od dva gola. 10:10, 12:12, 13:13 I 14:14 u 29. minutu su poslednja španska izjednačenja. Golovima Egerta u poslednjem minutu I Mogesena u poslednjoj sekundi, Danci na odmor odlaze sa plus dva, 16:14.

Egert je svojim drugim golom u sedmom minute nastavka don po prvi put četiri razlike, 20:16, a u 55-om Knudsen pogađa za 28:22. Vilbekov tim je bio poslovično uigran I precizan u napadu, dok je u odbrani Landin završavao najveći posao, zaustavivši pri tom čak četiri sedmerca. Španska furija je u samom finišu uspela da ublaži poraz, 31:28.

Najbolji strelci su bili Hansen sa šest, Sondergard sa pet I Knudsen sa četri gola na jednoj, te Garsija sa pet, Entrerios, Rokas I Tomas sa po četiri na drugoj strani.

Posle ovog trijumfa, domaćina samo teorija deli od polufinala.