JAGODINKE U FINALU - Ostavile Bekament BB na -12 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan JAGODINKE U FINALU – Ostavile Bekament BB na -12

JAGODINKE U FINALU – Ostavile Bekament BB na -12

Rukometašice Jagodine imaće priliku da dođu do trećeg trofeja u nacionalnom Kupu, prvog posle 2014. godine. Tim Dragana Markova bio je ubedljiv u polufinalnom meču sa Bekamentom Bukovičkom Banjom 34:22 (16:9) u Zrenjaninu. Lakše nego što se to očekivalo, u reprizi finala Kupa Srbije iz sezone 2018/2019, dvostruke uzastopne šampionke Srbije slomile su otpor svojih rivalki već posle 40 minuta utakmice.

ŽORK JAGODINA – BEKAMENT BUKOVIČKA BANjA 34:22 (16:9)
ŽORK JAGODINA: Kostić, Adžić 3, Kaitović 5, Majkić, Piler 4, Sivčev 2, Vukčević 1, Lovrić 5, Kosanović dve odbrane, Jovanović 1, Raičević 1, Ašanin 5, Đurašinović 16 odbrana, Stojanović,Gojković 7
BEKAMENT BB: Atanasković 2, Radojičić, Preković, Cvijanović 3, Anić 2, Stanojlović 2, Stanić 1, Stamenić 2, Simić, Rajović 2, Grbić 1, Orlović, Kačarević, Nićiforović 10 odbrana, Garović 3, Tomić 4
SEMAFOR: 3:0 (4.) 5:2 (8.) 10:5 (17.) 12:6 (21.) 15:8 (28.) 18:14 (36.) 23:14 (44.) 29:20 (56.)

Motivisanije na startu, Jagodinke su povele 3:0 već u četvrtom minutu i osim u dva navrata (4:2 i 6:4) Aranđelovčanke do kraja meča nisu uspele da ozbiljnije ugroze svoje velike rivalke. Na golu Jagodine briljirala je Jelena Đurašinović sa 16 odbrana, a u bekovskoj liniji raspucana Tanja Ašanin donele su ozbiljnu prednost do poluvremena svom timu (16:9).

Sa drugačiji pristupom ušle su rukometašice Bekamenta BB u drugo poluvreme, približile se na 18:14, ali snage za preokret nije bilo.  Jagodinke su serijom 6:0 od 36. do 45. minuta slomile otpor rivalki – 24:14 i tako zakazale još jednu borbu za pehar osvojen 1993. i 2014. godine.

Utakmica nije mogla da prođe bez neželjenih situacija, a teže povrede su zadobile Sara Garović (Bekament BB) i Nataša Lovrić (Jagodina).

– Očekivao sam da igram dobro. Čestitam ekipi Bekamenta, mojoj ekipi na pobedi. Ostaje gorak ukus posle svega zbog povreda igračica. Kada se ovako mladi ljudi povređuju, to je veliki problem. Nismo očekivali ovaku ubedljivu pobedu. Potrudili smo se da odigramo što bolje na način na koji mi to znamo. To je dalo rezultat – rekao je posle pobede trener Jagodinki Dragan Markov.