Jovica Nikolić utišao "Zorku" - Vojvodina nosi +1 iz Šapca - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Jovica Nikolić utišao „Zorku“ – Vojvodina nosi +1 iz Šapca

Jovica Nikolić utišao „Zorku“ – Vojvodina nosi +1 iz Šapca

Golom Jovice Nikolića pet sekundi pre kraja, Vojvodina je uspela da savlada Metaloplastiku 25:24 (12:14) u Šapcu u prvom meču doigravanja za četvrtfinale SEHA Gazprom lige.

Mnogo su bolje meč otvorili Šapčani, koji su zahvaljujući dobroj odbrani, ali i raspucanom desnom beku Milanu Miliću u napadu, posle 23. minuta imali i +6 (14:8). Uspeo je, međutim, trener Novosađana Boris Rojević da trgne svoje izabranike, koji su do kraja poluvremena napravili seriju 4:0.

Da je došlo do potpune konsolidacije tima predvođenog iskusnim srednjim bekom Nemanjom Pribakom, bilo je jasno u uvodnim minutima drugog dela. Medurić je postigao gol za 17:17, a u nastavku meča ekipe su se smenjivale u vođstvu.

Zatražio je trener Šapčana Veselin Vuković tajm-aut 70 sekundi pre kraja, posle koga je šut Đorđa Pisarića zaustavio Svetislav Verkić. Pokušali su Šapčani da razbiju početnu ideju Novosađana u poslednjem napadu izlaskom na presing na Pribaka i Sretenovića, ali je višak prostora iskoristio mladi Nikolić da svom timu obezbedi zalihu pred revanš u „Slanoj Bari“.

Najefikasniji na meču bili su mladi desni bekovi – Milan Milić i Jovica Nikolić sa po sedam golova.