JUBILARNA: PPD Zagreb je šampion Hrvatske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan JUBILARNA: PPD Zagreb je šampion Hrvatske!

JUBILARNA: PPD Zagreb je šampion Hrvatske!

Pobedom u Našicama protiv najvećeg rivala Nexea 24:26 (9:11), PPD Zagreb obezbedio je novu, jubilarnu 30. titulu prvaka Hrvatske. U četvrtoj utakmci finalne serije, momci Ivice Obrvana ostvarili su treći trijumf i osigurali duplu krunu, pošto su nedavno u Poreču bili bolji od „Gromova“ i u finalu Kupa.

Pored istorijskog plasmana na fajnal-for EHF Lige Evrope, Našičanima za utehu iz ove sezone ostaje i činjenica da su prvi put savladali neprikosnovenog šampiona u prvenstvenom meču.

Zagreb je nagovestio trijumf ranim vođstvom 7:3, ali je domaćina više od toga zabrinula povreda Halila Jaganjca, koji je u osmom minutu šepajući napustio teren. Nexe se brzo vratilo na gol zaostatka, ali su gosti sačuvali prednost do odlaska na odmor.

I drugo poluvreme je bolje otvorila Obrvanova četa. Čupić i Laimeter odveli su u 39. minutu na maksimalnih 17:12. Nije pomogao ni tajm-aut Tamšea – Čupić sa sedam metara pomera maksimum na 21:15 u 45. minutu. Nevoljama nije bilo kraja za domaćina, jer se stotinak sekundi kasnije povredilo i njihovo jedino levo krilo na ovom susretu, Marin Jelinić. Njegovu poziciju zauzeo je Markušić.

Sa plus šest je PPD Zagreb ušao u poslednjih deset minuta, ali se Nexe nije predalo. Melić je zaključio seriju 5:0 za prilazak na 23:24, pet minuta pre kraja. Usledili su golovi Čupića i Moslavca, koji nešto kasnije nije imao sreće kada je pogodio prečku. Matej Mandić je odbranio sedmerac Meliću, a potom zicer Markušiću, i tu je šansa domaćina propuštena.

PPD Zagreb je nastavio apsolutnu dominaciju u domaćim takmičenjima i ove sezone, napravio je iskorak i u Ligi šampiona u odnosu na prošlu, iako nije uspeo da se plasira u osminu finala. „Gromovima“ preostaje vrhunac sezone – fajnal-for Lige Evrope narednog vikenda u Lisabonu, gde će se u subotu najpre, u polufinalu, sastati sa aktuelnim šampionom Magdeburgom.

Nexe – PPD Zagreb 24:26 (9:11)

Nexe: Kuzmanović, Radovanović 11 odbrana + 1 gol; Vejin 2, Jelinić 3, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Severec 2, Moslavac 3, Kević 2, Tomić 4, Melić 6, Jaganjac, Kavčić 1, Markušić, Pribetić

PPD Zagreb: Slavić 9 odbrana, M. Mandić 2 odbrane; Šipić 1, Vistorop, D. Mandić 3, Klarica 5, Gojun, Srna 1, Klis, Musa 3, Matanović, Čupić 10, Ravnić, Obranović 1, Leimeter 2, Grahovac