Junak Zagreba Dino Slavić: Zaslužili smo ovu pobedu zbog svega s čim se nosimo - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Junak Zagreba Dino Slavić: Zaslužili smo ovu pobedu zbog svega s čim se nosimo

Junak Zagreba Dino Slavić: Zaslužili smo ovu pobedu zbog svega s čim se nosimo

Pobeda Zagreba nad Portom 29:23 vratila je nadu u redove hrvatskih šampiona da bi plasman u nokaut fazu EHF Lige šampiona mogao biti realan domet ove sezone. Portugalski šampioni probudili su svoju krizu osmim uzastopnim porazom u elitnom klupskom takmičenju, a tome su najviše kumovali Timur Dibirov i golman Dino Slavić.

Hrvatski čuvar mreže je sa 15 odbrana u potpunosti neutralisao šutere Porta.

• Mislim da smo zaista zaslužili ovu pobjedu zbog svih problema s ozljedama s kojima se trenutno nosimo. Čestitke suigračima na nevjerojatnom obrambenom izdanju. Dibirov je na kraju ukrao par lopti, ja obranio nekoliko udaraca i to je odvelo susret na naš mlin – rekao je posle trijumfa nekadašnji član Ademar Leona.

Ivica Obrvan, trener PPD Zagreba:

• Čestitke mojim igračima. Nosimo se s dosta problema trenutno što se tiče ozljeda međutim ne volimo o tome govoriti i tražiti alibi. Na kraju velika pobjeda protiv velikog protivnika. Nismo bili zadovoljni nakon prvog dijela bez obzira na to što smo bili u vodstvu jer smo u zadnjim minutama prvog poluvremena dozvolili Portu da smanji našu prednost. Bili smo malo u strahu kako ćemo izgledati na početku drugog poluvremena jer nam se zna događati da nakon takvih situacija padnemo u neku vrstu depresije međutim izgledali smo izvrsno. Obrana je bila ključ danas – dobro smo se spremili na njihove napade sa igračem više, Dino je sjajno branio i stigli smo do pobjede koja će nam puno značiti za dalje jer sigurno diže samopouzdanje i pokazuje pravi put.

Magnus Andersson, trener Porta:

• Težak, razočaravajuć dan za nas danas. Porazi poput ovoga učine da ekipa izgubi dosta samopouzdanja i to je ono što me najviše muči. Napravili smo previše grešaka, previše glupih odluka u tim ključnim trenucima. Nismo bili precizni u čistim šansama za pogodak i to je nešto što se ne smije događati. Frustrirajuće je ovako izgubiti i moramo čim prije pronaći način da se vratimo na prave staze.

Nikola Mitrevski, golman Porta:

• Čestitke Zagrebu na zasluženoj pobjedi danas. Dobro smo se pripremili ali nismo bili precizni u čistim šansama, previše smo griješili. Obe ekipe su ušle u utakmicu sa velikim teretom na ramenima nakon dva uvodna poraza i imam osjećaj da je Zagreb danas jednostavno iskoristio sve naše greške.