Katastrofa Zvezde u Lazarevcu - Kolubara šampion! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Katastrofa Zvezde u Lazarevcu – Kolubara šampion!

Katastrofa Zvezde u Lazarevcu – Kolubara šampion!

Rukometaši Kolubare, jednom rukom su prigrlili prvi šampionski pehar u istoriji kluba, pošto su u derbiju savladali direktnog rivala, Crvenu zvezdu 38:27 (21:14). Od samog starta u polupraznoj (polupunoj) dvorani u Lazarevcu, na terenu je postojao samo jedan tim, a to su bile "Krtice". Prednost je rasla iz minuta u minut, da bi u jednom trenutku iznosila i čitavih 12 razlike u korist Lazarevčana.Najefikasniji u redovima pobednika, bili su Milićević i Rašić sa po šest golova, dok su kod Zvezde, pored Perišića na golu, bili raspoloženi Cvetinović (6) i Sladić (4).

Kolubara – Crvena zvezda 38:27 (21:14)
SRC "Kolubara"
Gledalaca – 800
Sudije – Stojković i Nikolić
Kolubara: Vujović šest odbrana, Doknić šest odbrana i sedmerac, Milićević 6(4)/6, Rašić 6/10, S. Jovanović 4/6, Radulović 4/8, Pribak 3/7, Mitrović 1/1, Bećirović 4/5, Rakčević 5/5, Radišić 2/2, Radovanović 1/2, Nenadić 2/5.
Crvena zvezda: Ljubišić jedna odbrana, Perišić 12 odbrana, Nenadić 1/6, Milošević 2/7, Popović 3/7, Tomić 0/1, Perović 3/3, Zelenović 2/4, Sladić 4/7, Cvetinović 6(5)/9, U. Milošević 1/2, Perović 3/3.

Kretanje rezultata:  3:2 (7.), 7:5 (12.) 10:6 (16.),  15:8 (22.), 18:13 (27.), 24:15 (36.), 27:21 (45.), 32:22 (51.), 36:24 (56.)

U prvih nekoliko minuta, igralo se gol za gol, a onda se Kolubara odlepila, pre svega odlukom da se Ćoroviću dodeli čuvar Rakčević. To je totalno destabilizovalo pozicioni napad Beograđana, čija polukontra nije mogla doći do izražaja zbog neshvatljivo loše odbrane. Veći broj raspoloženih igrača u rotaciji i za nijansu veća borbenost, uvećavali su konto Kolubare iz minuta u minut, da bi na kraju prvog dela iznosio sedam razlike.

Ništa novo nije viđeno ni u drugom delu. Zvezda jednostavno nije imala raspoložene igrače za preokret. Loš učinak bekova, krila totalno neprimetna, uhvaćena od strane Doknića, uvećavali su prednost domaćina. Na kraju, potpuno zaslužena ubedljiva pobeda "Krtica", koje su posle mnogo prosečnih igara ove sezone, konačno odigrali, kako se po renomeu i budžetu kluba očekivalo. Titula je u džepu, budući da su na četiri utakmice pre kraja, Krtice četiri boda ispred Zvezde.