Kil ponovo silan protiv Vardara: Ubedljiv poraz šampiona u Šparkasen areni - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kil ponovo silan protiv Vardara: Ubedljiv poraz šampiona u Šparkasen areni

Kil ponovo silan protiv Vardara: Ubedljiv poraz šampiona u Šparkasen areni

Stefan Branežac

Prvi susret Lige šampiona u 2020. godini doneo je sudar dva velikana, Kila i Vardara, a slika iz prvog dela sezone nije se mnogo promenila. Nemački sastav ubedljivo je savladao aktuelnog šampiona elitnog klupskog takmičenja, 34:23 (18:14). Ključnu ulogu u trijumfu tima Filipa Jihe odigrao je čuvar mreže Niklas Landin, zabeleživši 14 odbrana. Sastav iz Skoplja imao je priliku da na startu drugog dela igre potpuno uhvati rezultatski priključak, ali su izabranici Stevčea Alušovskog totalno podbacili i pretrpeli još jedan ubedljiv poraz od današnjeg rivala.

Kil – Vardar 34:23 (18:14)

Hala: Šparkasen Arena, Kil

Sudije: Sondors – Licis (Letonija)

Kil: Landin N. 14 odbrana, Duvnjak 1, Rajnkind 4, Landin M. 6, Vajnhold 2, Vinček 1, Ekberg 8, Kvenšted, Ramel 4, Damke 1, Zarabec 4, Horak, Bilik, Pekeler 3

Vardar: Stoilov 5, Kukulovski, Dimitroski 1, Krištopans 6, Karapalevski, Sikošek Pelko, Atman, Skube 2, Kalaraš 3, Gedban 8 odbrana, Čupić 3, De Toledo, Dibirov 4, Gorbok, Gorpišin, Gogov

Semafor: 3:3 (5.), 7:3 (11.), 10:5 (15.), 10:7 (17.), 13:7 (19.), 13:9 (20.), 15:9 (23.), 15:12 (26.), 18:14 (30.), 18:16 (35.), 20:16 (36.), 22:17 (42.), 22:19 (44.), 27:19 (49.), 27:22 (52.) 34:23 (60.)

Debi Stevčea Alušovskog na klupi Vardara u elitnom takmičenju počeo je dobro, egal utakmica viđena je u uvodnim minutima meča u Šparkasen areni, dok Niklas Landin nije počeo da „skida“ lopte igračima skopskog tima. Opala je realizacija aktuelnih šampiona Lige šampiona, Rajnkind i Zarabec rešetali su mrežu Gedbana, pa su izabranici Filipa Jihe nakon 11 minuta igre imali četiri gola viška na svom kontu, 11:7.

Prednost najtrofejnijeg nemačkog tima rasla je tokom prvog poluvremena, a u nekoliko navrata iznosila je šest golova. Ipak, sastav iz makedonske prestonice nije rekao završnu reč u prvih 30 minuta. Gedban je podigao nivo odbrana, a Čupić i Krištopans pobrinuli su se da Vardar na odmor ode sa prihvatljivim minusom, 18:14.

Uspeo je skopski tim da uspori Kil na početku drugog dela igre, Stoilov je bio neumoljiv na crti, pa se sastav koji predvodi Stevče Alušovski približio rivalu na dva gola zaostatka. Imao je Vardar priliku da skroz priđe protivniku, ali je tada na scenu stupio Niklas Landin. Začarao je mrežu Danac za Timura Dibirova, nije mogao Rus ništa da pogodi, dok je na drugoj strani Magnus Landin neumoljivo pogađao, za velikih 27:19, deset minuta pre kraja susreta.

Završni trenuci utakmice protekli su u dominaciji domaćina, raspala se igra Vardara, dok je Kil uvećavao svoju prednost do maksimalnih +11. Drugi susret ovih rivala ove sezone u Ligi šampiona završen je identičnom razlikom u korist ekipe iz Nemačke, 34:23. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Niklas Ekberg sa osam pogodaka, šest je dodao Magnus Landin. U redovima Vardara, Dainis Krištopans bio je precizan šest puta, jedan manje dodao je kapiten Stojanče Stoilov.

Sledeći meč u okviru elitnog klupskog takmičenja, Vardar će odigrati 15. februara, kada u Skoplje dolazi Motor Zaoporožje, dok će Kil tri dana ranije u Šparkasen areni dočekati Vesprem.