"Kneginje" slavile u Beogradu, Jagodinke u Pazovi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Kneginje“ slavile u Beogradu, Jagodinke u Pazovi

„Kneginje“ slavile u Beogradu, Jagodinke u Pazovi

Zorica Radojkovic

Pobedama Knjaz MIloša i Jagodine na gostovanjima kompletirano je prvo kolo ženske Super lige Srbije.

RADNIČKI – KNJAZ MILOŠ 28-30(12-16)

„Krstašice“ i „Kneginje“ su već po tradiciji odigrale zanimljivu utakmicu na Crvenom Krstu. Gošće su bolje ušle u meč, povele, ali su i domaće pohvatale konce i krenula je rezultataska klackalica u kojoj su se obe ekipe smenjivale u vodjstvu. Prevagu na stranu Knjaza donela je sredinom poluvremena agresivna bekovska trojka Kaća Tomić-Maja Radojičić-Marina Tomić i odvela svoju ekipu na odmor sa +4.

Gošće su nastavile u istom ritmu i u nastavku tako da su do sredine poluvremena  posle cepelina Pavlović-Tomić na kontu imale velikih +7(24-17). Tada je i došlo do opuštanja, a Radnički je sa par odbrana Ušljebrke i golovima odlične Blanuše uhvatio priključak. Ipak do preokreta nije došlo, Knjaz je skupio redove, Oljača odbranila neke teške lopte, a Tomić i Vasić pogodile baš kada je trebalo za prve ovosezonske bodove.

MAX SPORT – JAGODINA 22-24(11-16)

Najmladji sastav u ligi je namučio favorita, ali nije mogao više od toga. Za iznenadjenje tog tipa nisu bile dovoljne Prijović i Risović. Možda se nekome učinilo da nije mnogo falilo jer je u drugom poluvremenu malo po malo Jagodina ostajala bez igračica u rotaciji. Prvo je crveni karton zbog ne tako grubog faula dobila Živković, a onda se to isto nešto kasnije desilo i Janjić, tako da je krilo Milošević odigrala dobar deo minutaže na desnom beku. To su domaće iskoristile i smanjile zaostatak, ali su Stefanović i Tasić naizmenično preuzimale odgovornost i pogadjale za rezultatsku distancu koja se zadržala do kraja.