Kolubari "dupla kruna" na krilima Doknića! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kolubari "dupla kruna" na krilima Doknića!

Kolubari "dupla kruna" na krilima Doknića!

Rukometaši Kolubare, opravdali su ulogu favorita u najmasovnijem takmičenju i tituli šampiona, dodali i odbranjeni trofej u Kupu. "Krtice" su u neizvesnoj završnici, preko Davida Rašića, došli do pobede nad, večeras dobrom, Crvenom zvezdom 30:29 (14:16).Drugo poluvreme obeležio je odlični Golub Doknić, na golu Lazarevčana, koji je sa 17 odbrana u 30 minuta, pored efikasnog Rašića (9) bio najzaslužniji što je trofej Kupa ostao kod "zelenih".

Gledalaca -1000

CRVENA ZVEZDA ALUMIL: Perišić devet odbrana, Milošević U.-, Nenadić 5/12, Ćorović 6/9, Ljubišić šest odbrana, Tomić 2 /5, Cvetinović 2/4, Leković 2/6, Rašić-, Milošević M.3(1)/6, Sladić 1/2, Zelenović 4/5, Popović 0/1.
KOLUBARA: Doknić 16 odbrana i jedan sedmerac (30 minuta), Radišić-, Jovanović S. 1/3, Pribak 5/12, Rašić 9/12, Nenadić 4/8, Radulović 5/7, Milićević 3/7, Vujović pet odbrana i jedan sedmerac, Jovanović N. 1/2, Rakčević 1/2, Bećirović-, Radovanović 1/2, Mitrović-,

Kretanje rezultata:  4:3 (6.), 7:7 (13.) 10:8 (19.), 14:11 (27.) 18:15 (36.), 24:22 (46.) 24:26 (51.) 28:27 (55.)

Nakon ubedljivog trijumfa u šampionata pre četiri dana (38:27), rukometaši Kolubare, ušli su u okršaj za Kup, ubeđeni da će on ostati u njihovim vitrinama. To im se osvetilo, pa je Zvezda do samog kraja držala ritam i bila u vođstvu. Na početku, zahvaljujući najmlađima, Zelenoviću i Nenadiću, koji su psihološki balast sa leđa, zbacili porazom u šampionatu, crveno-beli su bili "u brzini više" u odnosu na spore "Krtice". Kako je vreme odmicalo, duža klupa, donosila je prevagu na stranu Lazarevčana, a konačno buđenje, imali su u vidu sjajnog Goluba Doknića, koji je nakon prvih 30 minuta, na golu zamenio Ratka Vujovića. Povremeni crnogorski reprezentavac je za jedno poluvreme sakupio 17 odbrana, čak za devet više od golmanskog dvojca Zvezde, Perišić-Ljubišić (ako se pogleda rezultat drugog dela – 16:13 za Kolubaru, onda je jasno, kolika je to prevaga bila na njihovu stranu), u serijama zaustavljajući šuteve Miloševića, Perovića, Lekovića (2/6) i Tomića (0/3).

U poslednji minut, ušlo se sa nerešenim rezultatom i loptom za Kolubaru. Posle diskutabilne odluke da se dosudi faul nad Rašićem, tridesetak sekundi pre kraja, kada je Šapčanin šutnuo i promašio, usledio je sjajan skok šut i gol istog igrača. Zvezda je za poslednji napad imala desetak sekundi. Posle prekida, poslednji šut ka golu uputio je Ćorović, ali je junak meča, Doknić, ponovo bio na visini zadatka.