Kongo osvojio prve bodove, Švedska i Rusija 4/4 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kongo osvojio prve bodove, Švedska i Rusija 4/4

Kongo osvojio prve bodove, Švedska i Rusija 4/4

„Fenjeraši“ Kongo i Kina, odigrale su veoma interesantnu utakmicu, prve bodove upisale su Afrikanke, Rusija i Švedska overile plasman u drugu fazu, i zakazale meč za prvo mesto u grupi. Rusija je savladala Japan, dok je Švedska lako izašla na kraj sa Argentinom.

D.R. Kongo – Kina 25:24 (10:11)

Današnji dan u grupi D otvorile su dve poslednjeplasirane ekipe u grupi. Kongo je posle 60 minuta nizvesne borbe uspeo da savlada Kinu i osvoji prve bodove na Svetskom prvenstvu. Iako su Kineskinje posle prvih pola sata igre vodile, nisu uspele da zabeleže prvu pobedu. Meng King, ponovo je bila najefikasnija u redovima azijske selekcije, ali ni njenih 8 golova nije bilo dovoljno za trijumf. Kod Konga, najbolja igračica reprezentacije Mvasesa, nosila je svoju ekipu do druge pobede na Svetskom prvenstvu sa 12 golova iz 18 pokušaja.

Japan – Rusija 23:33 (16:16)

Aktuelni Olimpijski prvak i vicešampion Evrope, Rusija uspela je da slomi snažan otpor Japana, overi plasman u drugu rundu, i ostane neporažena posle 4 kola. Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj klackalici, što govori i rezultat na poluvremenu 16:16. U 37 minutu igre Japan je poveo, ali od tog trenutka Rusija je delovala nezaustavljivo. Neverovatna serija Ruskinja 14:3 i Japan je doživeo prvi poraz na turniru. Kapiten Ana Sen bila je vinovnica preokreta i sa 8 golova predvodila svoje saigračice do 5 pobede. Kod Japana Haruno Sasaki 7 puta se upisala u listu strelaca.

Švedska – Argentina 30:23 (14:11)

Švedska je uspela da slomi otpor Argentinki i zakaže odlučujuću utakmicu sa Ruskinjama za prvo mesto i maksimalan učinak posle prve faze takmičenja. Držala se Argentina u prvih 15 minuta meča, ali nedovoljno da se ugrozi ozbiljnije skandinavska selekcija. Lucijana Mendoza 9 puta je tresla mrežu Švedske i bila je najveća i jedina opasnost po Signelovu selekciju, sa druge strane raspucane Šveđanke u poslednjim minutima prvog i uvodnim minutima drugog poluvremena uspele su da prelome meč i uvedu ga u mirnu završnicu, predvođene Mikaelom Mesing koja je postigla 5 golova, a pratile su je Strombergova, Robertsova i Guldenova sa po 4.