Kraj za srpsku generaciju 1996 - Island na SP - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kraj za srpsku generaciju 1996 – Island na SP

Kraj za srpsku generaciju 1996 – Island na SP

2 komentari

Juniorska reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz na kvalifikacionom turniru u Gornjem Milanovcu i tako definitivno ostala bez šanse za plasman na Svetsko prvenstvo u Alžiru. Generacija 1996 tako je praktično i završila svoj omladinski staž nakon tri učešća na Evropskim i Svetskim prvenstvima u prethodne tri godine.

Posle Grka (20:23), od srpskih Orlića bili su bolji i mladi Litvanci 21:25 (10:9). Za razliku od uvodnog meča, izabranici trenera Nikole Markovića poklekli su u drugom poluvremenu. Poslednje vođstvo Srbije viđeno je posle gola Đukića za 12:11 u 36. minutu. Četiri minuta kasnije, rezultat je glasio 13:13, da bi poslednja trećina meča u potpunosti pripala gostima.

Sve do gola Alekse Kljajića na 50 sekundi pre kraja za 23:21, Litvanci su održavali prednost od tri do pet golova.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Borivoje Đukić sa pet golova, Kolaković, Dakić i Kljajić su dodali po tri, dok je sa druge strane, Starolis bio šest puta precizan.

Plasman na Svetsko prvenstvo u Alžiru je obezbedila reprezentacija Islanda.

U trećem kolu se u nedelju od 11 časova sastaju Litvanija i Grčka, a od 13 Srbija igra sa Islandom.