LNH: Nant i Pari Sen Žermen dominirali u sredu uveče - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan LNH: Nant i Pari Sen Žermen dominirali u sredu uveče

LNH: Nant i Pari Sen Žermen dominirali u sredu uveče

Uroš Samardžić

Takmičenje u najkvalitetnijem francuskom šampionatu nastavljeno je u sredu uveče, kada je odigrano šest utakmica 16. kola. Ubedljive pobede zabeležili su rukometaši Nanta na gostovanju Dankerku, dok je tim iz prestonice Francuske bio „silan“ na svom terenu protiv Kretila. U ostalim mečevima pobede su upisali Tuluz, Šartr, Ivri i Nim.

Čudno prvo poluvreme obeležilo je susret Dankerka i Nanta, pošto je nakon 30. minuta borbe na semaforu stajalo 3:16. Gosti su vrlo rano poveli 3:0 (4. minut), a Dankerk je svoj prvi gol postigao u osmom minutu susreta. Međutim, na naredni se čekalo do pet minuta pre kraja meča, pa tako posle neverovatnog decembarskog meča u dvorani Jane Sandanski u kojem je Vardar u prvom poluvremenu dao svega četiri gola Kilu, utakmica 16. kola francuskog šampionata ulazi u istoriju. Centralna figura ovog duela svakako je golman Nanta Emil Nilsen koji je utakmicu završio sa većim brojem odbrana od primeljnih golova -18 odbr, 15 primeljnih golova. Utakmicu je završio na 54% uspešnosti odbrana. Kada je reč o listi strelaca, najistaknutiji bio je Valero Rivera sa šest golova.

Parižani su nastavili svoju seriju nepobedivosti u domaćem takmičenju, pošto su rutinski u glavnom gradu bili bolji od Kretila 39:26 (19:13). Sander Sagosen je predvodio izabranike Raula Gonzalesa do nove pobede sa sedam golova iz osam pokušaja, dok je dobru rolu na golu imao Korales koji je sakupio 15 odbrana.

Slovenački reprezentativac Vid Kavtičnik je u porazu Eksa od Nima bio najzapaženiji na terenu sa sedam golova. Nemanja Ilić je za Tuluz protiv Trembleja postigao jedan gol, dok je sa druge strane Darko Arsić zabeležio tri intervencije.