Makedonci ostavili srce na terenu, nedovoljno za četvrtfinale i pobedu nad Portugalom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Makedonci ostavili srce na terenu, nedovoljno za četvrtfinale i pobedu nad Portugalom

Stefan Branežac

Balkan neće imati predstavnika u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Makedoniji. Domaćin takmičenja poražen je od Portugala u neizvesnom susretu u skopskoj dvorani „Boris Trajkovski“, rezultatom 25:29 (12:15).

Došli su na takmičenje zahvaljujući specijalnoj pozivnici, ali ih to nije omelo da se plasiraju među osam najboljih ekipa. Reč je o Portugalu, ekipi koja je do sada možda i pokazala najviše na turniru. Makedonci su ostavili srce na terenu pred domaćom publiko, ali to nije bilo dovoljno da se zabeleži pobeda.

Prvo poluvreme donelo je dosta neizvesnosti, rezultatska klackalica bila je na snazi većim delom, a obe selekcije su u nekoliko navrata dolazile do dva gola prednosti. Polovinu golova Makedonije u prvih 30 minuta postigao je Martin Serafimov, konkurencija na drugoj strani bio mu je Žoel Ribeiro. Upravo je on i najzaslužniji što su Portugalci do odlaska na odmor došli do najvećih +3, 15:12.

Sličan scenarijo viđen je u nastavku susreta, Portugal je čuvao stečenu prednost sve do 43. minuta kada Mihajlo Mladenović donosi egal Makeodniji. Veliki udeo u dostizanju rivala imao je i golman selekcije domaćina turnira, Marko Kizić. Makedonci su prvi put u drugom poluvremenu poveli sedam minuta pre kraja susreta, pogotkom Martina Serafimova.

Završnica utakmice pripala je selekciji sa Pirinejskog poluostrva. Imali su Portugalci prednost od dva gola, da bi se tri minute pre kraja desio ključni momenat, napad Makedonije završio se presečenom loptom od strane Nogeire, koji je bio neumoljiv u kontri i ispostaviće se doneo svom timu nedostižnu prednost. Do kraja meča, Portugalci su povećali svoj saldo golova, za konačnih 29:25 i plasman u četvrtfinale.

Martin Serafimov postigao je devet golova za Makedoniju, Mihajlo Mladenović dodao je sedam. Dobru partiju pružio je i golman Marko Kizić, sa 17 odbrana.