Naslovna Balkan Makedonija se plasirala na EP

Makedonija se plasirala na EP

aleks
8 komentari

Reprezentacija Makedonije ostvarila je pobedu nad Portugalom i tako obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Danskoj. Pred svojom vernom publikom Makedonci su slavili rezultatom 26:19 (14:10).

Kiril Lazarov predvodio je svoju reprezentaciju ka trijumfu, postigavši 9 pogodaka, a Filip Mirkulovski je zabeležio 7 golova. I golman Borko Ristovski imao je veoma zapažen nastup i upisao je 12 odbrana.

Makedonija je otpor gostujućeg tima lomila u prvom poluvremenu pri rezultatu 8:8. Tada je selektor Obrvan zatražio minut odmora koji je urodio plodom. Serijom pogodaka i odličnom igrom domaći rukometaši su se odlepili na 11:8 i mirno priveli poluvreme kraju.

Iako su Portugalci pripretili pri rezultatu 18:17 u nastavku susreta, brzim golovima Makedonija se vraća u ritam i „beži“ na plus 2. Do kraja susreta Ristovski je dozvolio samo još  toliko golova u svojoj mreži. Tada je slavlje plasmana na šampionat Evrope već moglo da počne.