Eurofarm Pelister i Metalurg u polufinalu Kupa - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Eurofarm Pelister i Metalurg u polufinalu Kupa

Eurofarm Pelister i Metalurg u polufinalu Kupa

Poslednji učesnici polufinala Kupa Makedonije su Eurofarm Pelister i Metalurg.

U četvrtfinalnom meču, odnosno u finalu četvrtfinalne grupe u kojoj je Metalurg bio nosilac, tim Ivana Markovskog je rutinski opravdao ulogu favorita protiv Rabotničkog 28:34 (12:23) u SC „Jane Sandanski“.

Time je ekipa sa Autokomande prekinula neprijatan niz od četiri meča bez pobede u prvenstvu (tri poraza i remi). Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu – Rabotnički je parirao svega 10 minuta, ali je kvalitetniji rival furioznom serijom otišao u dvocifreni plus još pre velikog odmora.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Zlatko Horvat sa osam golova, tri više od Kaluđerovića i Popovića, dok je ubedljivo najbolji u Rabotničkom bio Ončev sa devet pogodaka.

Još lakši posao imao je Eurofarm Pelister protiv Tinex Proleta – 36:21 (20:12). Najpre zahvaljujući golmanskom tandemu Hendavi-Čanevski, tim Željka Babića je vrlo lako stigao do završnice takmičenja. Kukulovski je postigao osam golova za pobednika, Maraš sedam, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Davitkovski sa pet.

Pored Metalurga i Eurofarm Pelister, plasman u polufinale ranije su obezbedili Vardar i Butel. Završni turnir na programu je od 14. do 16. maja.