Eurofarm Pelister lako do bodova u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Eurofarm Pelister lako do bodova u Skoplju

Eurofarm Pelister lako do bodova u Skoplju

U poslednjoj utakmici prvog ovogodišnjeg kola makedonske Superlige, Eurofarm Pelister je  savladao u gostima Skopje 2020 rezultatom 17:32 (13:14).

Nakon sporijeg prvog, izabranici Željka Babića su dodali gas u drugom poluvremenu i lako došli do novih bodova, kojim su se zadržali na vrhu tabele sa šest bodova više, ali i dve utakmice više od Vardara (pobeda vredi tri boda).

Meč je rešen početkom drugog poluvremena, kada je ekipa iz Bitolja napravila seriju od čak 9:0 i povela dvocifrenom razlikom.

Dvanaest igrača pobedničkog sastava upisalo se u strelce, a najefikasniji među njima bio je Kosteski sa šest pogodaka. Po tri su postigli Obradović, Božič-Pavletić, Kukulovski i Mandalinić.

Kod domaćina, po tri puta pogađali su Kiselovski i braća Vasilevski.

Takmičenje u Seha Gazprom ligi, Eurofarm Pelister započinje u ponedeljak gostovanjem Partizanu na Banjici.