Eurofarm Pelister očitao lekciju Vardaru u Superkupu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Eurofarm Pelister očitao lekciju Vardaru u Superkupu!

Eurofarm Pelister očitao lekciju Vardaru u Superkupu!

Rukometaši Eurofarm Pelistera savladali su najvećeg rivala Vardar i osvojili prvi trofej u novoj sezoni – Superkupu Makedonije! Izabranici Željka Babića nadigrali su crveno-crne u drugom poluvremenu i ubedljivo slavili – 31:22 (14:14).

Ovo je prvi trofej za klub iz Bitolja nakon 16 godina posta, i najava da bi u takmičarskoj godini za nama borba za pehare u Makedoniji mogla biti još zanimljivija.

Nakon izjeednačenog prvog poluvremena tokom kojeg su se timovi smenjivali u vođstvu, usledila je potpuna dominacija „Zelenih“ u nastavku, započeta serijom odbrana maestrlanog Sekeljija. Mađarski golman branio je zicer za zicerom, ekipa se potpuno razigrala u napadu, pa je prednost već u 40. minutu iznosila pet razlike.

Nije pomogao ni tajm-aut Vujovića, utakmica se i dalje razvijala jednosmernom ulicom, a pitanje pobednika rešeno je pre same završnice. Vardar je izgubio Superkup nakon tri uzastopne pobede. Poseldnji poraz u ovom takmičenju doživeo je 2017. od Metalurga.

Najbolji strelac u pobedničkim redovima bio je Stipe Mandalinić sa šest golova, jednim više od Josipa Perića. Briljirao je Marton Sekelji sa 12 odbrana. Na drugoj strani, Dibirov je pogodio sedam puta, a Taleski pet.