Eurofarm Pelister preslišao Butel za nove bodove i povratak samopouzdanja - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Eurofarm Pelister preslišao Butel za nove bodove i povratak samopouzdanja

Eurofarm Pelister preslišao Butel za nove bodove i povratak samopouzdanja

U prvom meču osmog kola makedonskog šampionata, Eurofarm Pelister je lako izašao na kraj sa Butelom pred domaćim navijačima, 27:20 (16:7), i tako produžio seriju nepobedivosti na domaćem terenu u ovom takmičenju, koja se nastavlja i u trećoj uzastopnoj sezoni.

Silno motivisan nakon razočaravajućeg nastupa u Ligi Evrope tri dana ranije, domaći tim je „kalio bes“ od samog starta utakmice. Predvođen raspoloženim Mandalinićem, Eurofarm Pelister je već u 19. minutu vodio sa velikih 10:2. Dva minuta pre odlaska na odmor, prednost je već bila dvocifrena, da bi gosti početkom nastavka napokon zaigrali u skladu sa svojim mogućnostima.

To je bilo dovoljno da se smanji na 21:15 u 41. minutu, ali je povratkom Mandalinića na teren vraćena i sigurnost u redove tima Željka Babića, pa se pitanje pobednika do kraja nije postavljalo.

Eurofarm Pelister sada ima učinak od sedam pobeda i jednog poraza (od Vardara u Skoplju), pa se nalazi odmah iza branioca titule na tabeli, sa istim brojem bodova i utakmicom više.

Stipe Mandalinić je bio ubedljivo najefikasniji sa 11 golova, četiri je dodao Božić Pavletić, po tri Maraš i Perić, dok se na drugoj strani istakao Majić sa devet pogodaka, ispred Mladenovskog sa četiri.