Eurofarm Pelister razbio Metalurg u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Eurofarm Pelister razbio Metalurg u Skoplju

Eurofarm Pelister razbio Metalurg u Skoplju

U derbi meču 5. kola plej-ofa makedonskog šampionata, Eurofarm Pelister je naneo ubedljiv poraz Metalurgu na gostovanju u Skoplju 22:32 (9:20). Tim iz Bitolja je zabeležio četvrti trijumf, uz poraz od Vardara, dok je Metalurg doživeo treću poraz, uz po jednu pobedu i remi.

Momci Željka Babića su uspostavili dominaciju od samog početka, a pitanje pobednika rešilii jako rano, kada su se serijom 6:0 odvojili na nedostižnih 14:5. Ubedljivo vođstvo na poluvremenu dalo je prostora hrvatskom stručnjaku da u nastavku pruži priliku svim igračima, ali ni u takvoj konstalaciji Metalurg nije uspeo da uradi ništa značajnije sa velikim zaostatkom.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Josip Perić sa sedam golova, dva više od Kosteskog i Mandalinića. Veliki doprinos konačnom rezultatu dao i je rekovalescent među stativama, Karim Hendavi sa 13 odbrana. Na drugoj strani, istakli su se Zlatko Horvat sa sedam pogodaka i Kaluđerović sa četiri.