Makedonija: Vardar lagano do pobede u Kavadarcima - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Makedonija: Vardar lagano do pobede u Kavadarcima

Makedonija: Vardar lagano do pobede u Kavadarcima

Pobednički niz u domaćem šampionatu, Vardar je nastavio na gostovanju Tikvešu u Kavadarcima 25:30 (10:14). Braniocu titule je do plej-ofa ostala još utakmica protiv Struge u Skoplju – ako opravda ulogu favorita, krenuće u doigravanje sa prvog mesta, zbog boljeg međusobnog skora sa Eurofarm Pelisterom, koji će u poslednjoj rundi regularnog dela dočekati Prilep.

Tikveš je držao korak sa šampionom 15-ak minuta, tačnije do rezultata 8:8. Vardar se do odlaska na odmor odvojio na plus četiri, a početkom nastavka je sačuvao svoju mrežu 10 minuta i odvojio se na nedostižnih 12:20. U opuštenojem ritmu ostatka utakmice, izabranici Andona Boškovskog uspeli su da ublaže poraz.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Timur Dibirov sa sedam golova, Savrevski je dodao četiri, Stoilov, Dialno i Atanasovski po tri. Kod Tikveša, Jane Jančev je dao šest, a Strahinja Simić pet golova.