Superliga: Dve pobede Eurofarm Pelistera za kraj prvog kola - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Superliga: Dve pobede Eurofarm Pelistera za kraj prvog kola

Superliga: Dve pobede Eurofarm Pelistera za kraj prvog kola

U poslednjoj, zaostaloj utkamici nove sezone makedonske Superlige, Eurofarm Pelister je lako opravdao ulogu favorita protiv EK Skopje 2020 na svom terenu, slavivši 32:17 (17:6).

Dileme oko pobednika nije bilo ni pre početka meča, što je trener Lars Valter iskoritio da promeša karte, vrati u igru rekovalescenta Serija, pruži šansu Stoilevskom, a odmori Hosnija i Đorgovskog.

Ponovo je odbrana Eurofarm Pelistera bila dominantna, ali napad nije blistao u uvodnim minutima. Lesjak je u prvih 10 samo jednom savladan, a kad su se razigrala krila, prednost je postala dvocifrena već u 20. minutu. Nisu domaći uspevali da pogode čak šest minuta u uvodu drugog poluvremena, ali to nije ugrozilo njihov ubedljiv trijumf.

S duge strane, sastav Gorana Kuzmanoskog tražiće bodove sa rivalima po meri.

Kosetski sa šest i Ojleski sa pet golova bili su najefikasniji u pobedničkim redovima, a kod gostiju Kiselovski sa pet i  Barjaktarević sa četiri gola.

Eurofarm Pelister u nedelju očekuje meč makedonskog Superkupa sa Vardarom u Ohridu.

Uspešan u uvodnoj rundi bio je i njegov „mlađi brat“, Eurofarm Pelister 2, koji je u istoj dvorani, istog dana ali nešto ranije, slavio u malom derbiju protiv Tikveša 28:23 (17:11). Tokom svih 60 minuta, tim Aleksandra Jovića kontrolisao je rezultat, i rutinski pobedio neugodnog rivala, nakon poraza i remija od Kavadarčana u Bitolju prethodne dve sezone.

Sjajan je među stativama bio novajlija Pečurica, dok su se za golove pobrinuli prevashodno Ivanovski sa osam i Belistojanovski sa pet pogodaka, dok je u sastavu Danila Brestovca, po običaju, prednjačio srpski internacionalac Strahinja Simić (7), uz odličan nastup golmana Braunovića.